Ви тут:
здоров’я Медицина Суспільство 

Хірургічна допомога в стаціонарі: роз’яснення

У рамках Програми медичних гарантій пацієнт має право на безоплатні хірургічні операції та витратні матеріали, необхідні для їх проведення. Не потрібно купувати в аптеці бинти, вату, нитки, готуючись до операції, чи платити хірургу, анестезіологу або медсестрі «в кишеню» – за все це лікарня вже отримала кошти від НСЗУ.

На здійснення хірургічних операцій у стаціонарних умовах уже законтрактувалися 843 медичні заклади, чотири з яких – приватні

У безоплатний пакет хірургічної допомоги в стаціонарі медзакладу включені такі послуги:

✔️ хірургічна операція з анестезією;
✔️ інструментальні та лабораторні обстеження, включно з патоморфологічними;
✔️ післяопераційний моніторинг пацієнта, знеболення та подальша медикаментозна терапія;
✔️ цілодобовий лікарський та медсестринський догляд;
✔️ медична реабілітація в гострому періоді для запобігання ускладненням;
✔️ ліки з Національного переліку основних лікарських засобів та витратні матеріали;
✔️ харчування в стаціонарних умовах.

Окрім того, пацієнту надаються безоплатно ліки, які заклад отримує через централізовані держзакупівлі. Ці ліки не включені до тарифу. Пацієнт може дізнатися, чи має лікарня і ліки безпосередньо в медичному закладі на інформаційній дошці, офіційному сайті закладу чи органу місцевої влади.

Що треба зробити, аби отримати хірургічну допомогу безоплатно:

✔️ отримати направлення свого лікаря, з яким укладено декларацію, або лікуючого лікаря та звернутись до обраного медзакладу;
✔️ в разі невідкладного стану пацієнт може звернутись до лікарні без направлення або викликати швидку за номером 103, яка доставить його до медзакладу.

Пацієнт може обрати будь-який із понад 800 закладів, які мають договір на надання хірургічної допомоги, всюди ця послуга буде безоплатною.

Платними можуть бути лише додаткові послуги, як от палата підвищеного комфорту чи покращене харчування. Заклад має встановити на них офіційні ціни, а оплата повинна відбуватися через касу. Якщо у вас вимагають гроші за безоплатні послуги, повідомляйте про це НСЗУ за номером 16-77.

поширити новину: