Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Керівників районів, ОТГ та міст Полтавщини закликали ретельніше контролювати дотримання обмежень карантину

Наразі Полтавська область належить до “зеленої зони” щодо карантинних обмежень через захворювання на COVID-19. Це означає, що, загалом всі сфери життєдіяльності області працюють у звичному режимі за умови виконання протиепідеміологічних заходів.

Проте, враховуючи, що 85% нових випадків захворювання на COVID-19 – це “імпорт” з інших областей, то найближчим часом ситуація може змінитися. Адже зараз чекаємо хвилю повернення відпочиваючих з курортів та морів.

Про те, як не допустити поширення коронавірусу на території Полтавщини та з мінімальним рівнем захворювання пережити другу хвилю епідемії говорили на селекторній нараді “Дотримання карантинних вимог у сфері автомобільного транспорту”.

“Основним середовищем, де сьогодні найактивніше відбувається поширення цієї хвороби, є громадський транспорт, місця відпочинку, супермаркети. Ми всі маємо поставитися з розумінням до даної ситуації. Я звертаюся до кожного з керівників районів та ОТГ: якщо у вересні будуть перевищені показники захворюваності, то регіональна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій буде вимушена призупинити пасажирські перевезення на території області. Тому закликаю максимально вжити заходів щодо недопущення такої ситуації. Сьогодні слід активно проводити роз’яснювальну роботу та контролювати виконання необхідних вимог карантину”, – наголосив т. в. о. начальника управління інфраструктури та цифрової трансформації Полтавської ОДА Сергій Марчишинець.

Він доручив керівникам районів та ОТГ створити робочі групи для контролю і перевірки виконання карантинних норм та епідеміологічних заходів, які рекомендовані головним санітарним лікарем. Також – звернути увагу не лише на автомобільний транспорт, який безпосередньо займається перевезенням пасажирів, а й на території авто- та залізничних вокзалів.

У свою чергу начальник відділу медицини катастроф та мобілізаційної роботи Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Володимир Мохначов додав, що виконання простих, але ефективних заходів профілактики, дає позитивний результат.

“Те, що Полтавська область наразі в “зеленій зоні” – це не особлива кліматична зона, чи особливе населення, яке не хворіє на коронавірус. Це наслідок кропіткої і важкої роботи, яку ми свого часу розпочали ще з Нових Санжар. Зараз ми маємо один із кращих показників в країні”, – сказав він.

Начальник Управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Сергій Макєєв звернув увагу на необхідності обробки транспорту, як при виїзді транспорту, так і щоразу на кінцевих маршрутах.

На нараді наголосили: головне завдання – не допустити поширення коронавірусу та, як наслідок, – зупинки пасажирських перевезень.

Контролювати роботу комісій на місцях буде центральних обласний штаб з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, спираючись на отримані копії складених актів та протоколів перевірок. Звітуватися про зроблену роботу уповноважених посадовців у районах та ОТГ зобов’язали щоп’ятниці.

поширити новину: