Ви тут:
Суспільство Україна 

Голова НБУ пояснив, чим зумовлено підвищенні “мінімалки” до 6,5 тис грн

Голова НБУ Кирило Шевченко запевнив, що зростання мінімальної зарплати з 4,7 тис. грн до 6,5 тис. грн “підтримає економіку на етапі відновлення”.

Про це посадовець розповів в інтерв’ю “РБК-Україна”, інформує 5.ua.

“Підвищення мінімалки підтримає внутрішній попит, а відповідно й економіку на етапі відновлення”, – заявив голова НБУ.
Крім того, за словами Шевченка, перше зростання – з 4,7 тис. грн до 5 тис. грн – не повинно вплинути на загальний рівень інфляції. Без наслідків має минути і другий етап підвищення – до 6,5 тис. грн.

“Зараз через загальний низький попит в умовах коронакризи цей ефект на ціни буде суттєво меншим, ніж у 2017 році. Рівень заощаджень населення знизився, а підприємства поки зберігають досить песимістичні очікування і не прогнозують зростання продажів”, – пояснив Шевченко.

Також голова НБУ нагадав про негативний коефіцієнт заощаджень населення. За словами посадовця, люди не відкладають, а “проїдають” свої накопичення. Цю ситуацію, зокрема, пришвидшив і коронавірус.

“Національний банк, як державний орган у спеціальному статусі, не може ігнорувати цей тренд. Наше завдання – і ми будемо його виконувати – якщо буде вплив на інфляцію, згладжувати його монетарними методами”, – розповів Кирило Шевченко.

Фото: 5.ua

поширити новину: