Ви тут:
Суспільство 

Гарбузи від дівчат, арештантські набори, похоронні вінки й гамівна сорочка: що білоруси дарували Лукашенку на день народження

В мережі опубліковано світлини з подій у Мінську в неділю, 30 серпня 2020 року, на яких видно, що саме вирішили подарувати громадяни Білорусі незмінному правителю країни Олександру Лукашенку на його 66-річчя.

Про це розповідає Еспресо.TV.

Ранком одягнені в білоруські національні строї молоді білоруски влаштували символічну акцію. Попри негоду вони прийшли до металевих загорож, якими ОМОН обмежив доступ на розташовану в середмісті урядову площу Незалежності, й за давнім звичаєм лишили там гарбузи.

“Є така білоруська народна традиція. Коли дівчина відмовила хлопцеві, вона викочувала йому гарбуз, і це було великою образою. Отримати гарбуз для хлопця вкрай небажано. Тому ми вирішили викотити гарбуза для самого небажаного хлопця, навіть дідуся”, – наводить слова учасниць цього дійства газета Салідарнасць.

“Пізніше, вдень та ввечері, тисячі протестувальників зібралися поряд з президентським палацом”, – йдеться у повідомленні.

Система Orphus