Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Екобус, ОАЗА: Асоціації міст України вивчає впровадження еко-проектів у Полтаві

27 серпня у Полтавському художньому музеї (галереї мистецтв) ім. Миколи Ярошенка розпочалося дводенне засідання секції Асоціації міст України з екологічної збалансованості, у якому взяли участь спеціалісти, які займаються екологічними питаннями у громадах та містах в різних областях України.

Організовано захід Асоціацією міст України спільно з Проєктом ПРОМІС та Полтавською міською радою, зокрема Департаментом економіки і інвестицій, повідомили у Полтавській міській раді.

Засідання передбачає поглиблене дослідження та вивчення аспектів функціонування екологічної сфери у контексті муніципальної, громадської та державної діяльності. Також обмін досвідом в реалізації екологічних ініціатив. Окрім українських досвідчених спікерів, до проведення засідання долучилися й іноземні експерти за допомогою цифрових технологій.

Так, перший заступник міського голови Ігор Федій зауважив, що у Полтаві уже є потужний початок впровадження екологічних ініціатив, які надалі будуть розвивати та вдосконалювати.

“Тема екології безумовно дуже важлива не лише для Полтави та України. Вона має складний глобальний характер. І якість життя полтавців сьогодні визначається не лише економічними показниками, а й насамперед екологічними. Саме тому виникає гостра потреба вивчати це питання, створювати екологічний паспорт міста. Надалі цей документ в інтеграції з іншими соціально-економічними показниками забезпечить сталий розвиток Полтави”, – наголосив він.

У програмі засідання — обговорення важливих тем екологічної збалансованості міст, зокрема, що стосуються:

Діяльності екологічної секції АМУ (державна політика у сфері благоустрою та озеленення населених пунктів, законодавчі питання в екологічній сфері, діяльність Проєкту ПРОМІС з екологічної збалансованості, моніторинг виконання Плану дій з реалізації Стратегії АМУ з відповідної теми),

Зелене бюджетування (партиципаторне бюджетування, інноваційні інформаційно-комунікативні інструменти сталого розвитку, інструменти екологічного бюджетування, екологічні громадські ініціативи Полтавської області),

Міська стійкість до змін клімату (кризове комунікаційне планування з урахуванням аспектів екологічної збалансованості, управління зеленими зонами міст, екологічна політика Полтави, кліматичне фінансування).

Також для учасників засідання презентували успішні приклади впровадження екологічних ідей у Полтаві, серед яких проєкт «ОАЗА».  У Полтаві працюють датчики-пиломіри, які показують рівень забруднення у режимі реального часу та цілодобово передають дані на загальнодоступний сайт air.pl.ua. Також учасники секції ознайомляться із особливостями роботи полтавського «Екобусу». KONSORT (виготовлення сміттєсортувальних ліній), еколого-натуралістичний центр учнівської молоді та дендропарк, парк-пам’ятка садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення.

Фото: Полтавська міськрада  

поширити новину: