Ви тут:
здоров’я Медицина Суспільство 

Допомога пацієнтам із захворюваннями нирок за Програмою медгарантій: роз’яснення

Програма медичних гарантій включає профілактику, діагностику та лікування хвороб нирок. Для цього пацієнту слід звернутися до лікаря, з яким укладена декларація. Проте не лише зі скаргами: сімейний лікар порадить, як запобігти таким захворюванням.

Якщо того вимагає стан здоров’я пацієнта, є фактори ризику чи спадковості, лікар випише е-направлення до вузького спеціаліста, наприклад, нефролога, або призначить додаткові обстеження, як от УЗД нирок. З електронним направленням усі ці послуги безоплатні для пацієнта.

Пацієнтам із хронічними захворюваннями нирок можуть призначити ниркову замісну терапію – гемодіаліз, перитонеальний діаліз. Контракти на лікування пацієнтів методом екстракорпорального гемодіалізу в амбулаторних умовах мають 86 медичних закладів, з них 2 – приватні.

Усі ці заклади можна побачити на дашборді НСЗУ, ввівши слово «Гемодіаліз» у поле «Напрям, група послуг».

Лікування у них безоплатне за направленням нефролога.

Послуга лікування методом гемодіалізу включає:

процедуру гемодіалізу;
– лабораторні й інструментальні дослідження у рамках процедури;
– діагностику та лікування анемії;
– невідкладну допомога при виникненні станів, які загрожують життю;
– направлення в інші заклади спеціалізованої та високоспеціалізованої допомоги.

Якщо пацієнт потребує госпіталізації, за Програмою медгарантій він отримає медичну допомогу в умовах стаціонару. Послуга безоплатна в разі направлення лікаря на госпіталізацію, самозвернення у невідкладному стані, доставлення пацієнта бригадою екстреної медичної допомоги.

поширити новину: