Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Для будівництва палацу спорту у Полтаві держава виділить 280 мільйонів гривень, – Дмитро Лунін

Полтавщина – один із кількох регіонів, де немає палацу спорту. Проте цю ситуацію в області хочуть виправити і збудувати таку споруду. Розмістити її планують в обласному центрі, у мікрорайоні Лазурний. Вона має стати своєрідним магнітом для новоствореного мікрорайону.

Яким вимогам повинна відповідати будівля, обговорювали на тематичній нараді в ОДА. Провів її перший заступник голови облдержадміністрації Дмитро Лунін. Участь у заході взяли очільники федерацій різних видів спорту – греко-римської боротьби, боксу, гандболу, дзюдо, волейболу, баскетболу, карате. Ініціювали зустріч проєктанти, щоб зрозуміти бачення фахівців галузі щодо такого закладу, повідомляють у Полтавській ОДА.

“Департамент освіти і науки ОДА захищав у Міністерстві молоді та спорту ініціативу створення палацу спорту в Полтаві. Держава нам виділить на його побудову 280 мільйонів гривень. Тож маємо скористатися цією можливістю й створити в області сучасний комплекс для ігрових видів спорту та єдиноборств. Це сприятиме їх розвитку й проведенню змагань різного рівня, зокрема й загальнодержавного та міжнародного. Крім того, плануємо застосовувати й світову практику, коли палаци спорту за потреби трансформуються під виставкові центри. Сьогодні зібралися обговорити, що саме має містити такий заклад, щоб збудувати саме те, що потрібно. Заклад повинен бути функціональним, щоб там відбувалися не тільки змагання, а й тренувальний процес”, – зазначив Дмитро Лунін.

Директор ТОВ “Неоінжиніринг”, що займатиметься проєктуванням, Руслан Русанов розповів, що хочуть вислухати всі побажання й зауваги, щоб потім врахувати їх при розробці проєкту.

Дмитро Лунін зазначив, що будівлю потрібно розраховувати, як мінімум, на 3 тисячі посадкових місць. Усі міжнародні змагання відбуваються від 3 тисяч місць. В іншому разі заклад не отримає акредитацію на проведення міжнародних змагань.

Читайте також: На Полтавщині планують побудувати перший Палац спорту, – Олег Синєгубов

Представники федерацій наголосили на забезпеченні інклюзивності будівлі, достатній кількості роздягалень і вбиралень, забезпеченні належного освітлення.

“У нас тренерський склад дуже сильний. Можемо проводити спортивні збори української збірної й із боксу, і з боротьби. Часто приїжджаю на збори, й мені повсякчас ставлять одне питання: “Візьміть на себе Україну”. І потім ми з колегами думаємо, а який можна використати зал. Тож Полтавщині, однозначно, потрібен палац спорту”, – зазначив заступник президента федерації боксу Полтавської області, керівник обласної школи вищої спортивної майстерності Костянтин Семеняга.

Учасники зустрічі запропонували проєктантам відвідати палаци спорту, зокрема “Локомотив” у Харкові, “Юність” у Запоріжжі, а також спорткомплекс Сумського державного університету – легкоатлетичний манеж, ФСК “Олімп” у Южному Одеської області. Поглянути, як вони збудовані. Також наголосили, що потрібно врахувати вимоги проведення міжнародних змагань. Враховуючи досвід інших регіонів, проєктанти підготують попередній ескіз і представлять його на розгляд очільників обласних федерацій різних видів спорту.

Крім того, на нараді Дмитро Лунін поінформував, що басейн, який будують у Полтаві, на вулиці Петра Юрченка, наступного року буде зданий в експлуатацію.

Система Orphus Поделиться на fb