Ви тут:
PROвсе Суспільство 

Чому людям поважного віку корисно користуватися інтернетом: дослідження

Науковці назвали причину навчити свою бабусю чи дідуся користуватися інтернетом. Виявилося, часте використання інтернету пов’язане з підвищенням добробуту у літніх людей, особливо тих, хто багатий і більш освічений, виявляє нове дослідження UCL.

Опубліковане в Journal of Medical Internet Research дослідження – це перше у своєму роді спостереження, присвячене вивченню зв’язків між різними використанням інтернету і пов’язаним з цим впливом на психічне здоров’я, пише maximum.fm.

У дослідженні розглядаються рахунки понад 9000 людей віком від 50 років протягом шести років (2012-2017 роки). Автори виявили позитивний довгостроковий ефект від щоденного використання інтернету, причому нечасте використання (щомісяця або рідше) пов’язане з погіршенням рівня задоволеності життям у літніх людей.

Однак було встановлено, що вплив на психічне благополуччя залежить від типу використання інтернету, найбільш поширеними з яких є “доступ до інформації” та “спілкування”. При цьому 68% і 66% учасників повідомили про використання цих двох типів відповідно.

Люди, які використовували інтернет для “спілкування” і підтримки зв’язку з іншими людьми, особливо для відправки електронних листів, з більшою ймовірністю повідомляли про нижчий рівень депресії, а також про краще задоволеності життям, ніж ті, хто цього не робив. Проте, ті, хто використовував інтернет для “доступу до інформації” мали нижчу задоволеність життям у порівнянні з тими, хто цього не робив.

Щоб допомогти усунути ці прогалини і поліпшити психічний добробут, автори рекомендують заохочувати людей похилого віку використовувати інтернет для спілкування, щоб пом’якшити вплив соціальної ізоляції і самотності на психічне здоров’я.

Фото: pexels

поширити новину: