Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

“Адаптація в суспільство дитини з інвалідінстю можлива через проходження комплексної реабілітації”, – Людмила Корнієнко

Проблема соціального захисту дітей з інвалідністю набуває особливого значення у зв’язку зі сталими тенденціями до зростання їх частки в загальній структурі населення. Нині на Полтавщині діє 5 центрів комплексної реабілітації дітей з інвалідністю.

Про це повідомили у Полтавській ОДА.

У Полтаві  (вул. Івана Мазепи, 27-А, тел. (0532) 63-36-82), Кременчуці (вул. Івана Приходька, 21, тел. (05366) 6-02-98, 6-03-42), Лубнах (вул. Л. Толстого, 16/27, тел. (05361) 7-25-15), Миргороді (вул. Гоголя 76/2, тел. (05355) 5-25-79) та Гадячі (вул. Шевченка, 12, тел. (05354) 3-25-00) свої послуги надають Центри комплексної  реабілітації дітей з інвалідністю.

“Адаптація в суспільство дитини з інвалідінстю можлива через проходження комплексної реабілітації”, – наголосила директор Департаменту соціального захисту населення ОДА Людмила Корнієнко.

Центри не лише укомплектовані сучасною апаратурою, засобами для розвитку та корекції показників здоров’я та порушень розвитку, а й мають в своєму штаті висококваліфікованих фахівців.

Крім обласних Центрів соціальної реабілітації дітей з інвалідністю свої послуги надають всеукраїнські реабілітаційні центри: Центри комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю «Промінь» (м. Вінниця), «Пролісок»» (м. Луцьк), «Мрія» (м. Миколаїв) та державна реабілітаційна установа «Всеукраїнський центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю «Віра, Надія, Любов» (Чернівецька область).

Всеукраїнські  реабілітаційні установи приймають на реабілітацію дітей безкоштовно на умовах стаціонару (реабілітація, проживання, харчування).

Направлення до усіх реабілітаційних центрів системи соціального захисту населення здійснюється згідно вимог постанови Кабінету Міністрів України від 31.01.2007 № 80 (зі змінами) «Про затвердження Порядку надання окремим категорія осіб послуг із комплексної реабілітації (абілітації)».

Для отримання направлення на реабілітацію дитини з інвалідністю та дітей віком до 3 років, які мають ризик отримати інвалідність, законним представникам дитини необхідно звернутися до органів соціального захисту населення за місцем проживання та подати наступний пакет документів:

1) заяву про надання послуг із комплексної реабілітації (абілітації);

2) індивідуальну програму реабілітації, видану лікарсько-консультативною комісією лікувально-профілактичного закладу (для дітей з інвалідністю) / висновок лікарсько-консультативної комісії лікувально-профілактичного закладу (для дітей віком до трьох років, які належать до групи ризику щодо отримання інвалідності) з рекомендаціями щодо проходження комплексної реабілітації (абілітації) в установі;

3) паспорт громадянина України, свідоцтво про народження (для дітей з інвалідністю, дітей віком до трьох років, які належать до групи ризику щодо отримання інвалідності) або інший документ, що посвідчує особу;

4) документ, що засвідчує реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків;

5) виписку з медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого (форма № 027/о).

При виникненні питань, щодо забезпечення дитини з інвалідністю реабілітаційними заходами, телефонуйте до відділу у справах осіб з інвалідністю та ветеранів Департаменту за номером телефону 68-12-76.

Фото: Полтавська ОДА

поширити новину: