Ви тут:
Суспільство Україна 

26 серпня НБУ увів у обіг Пам’ятну монету “День пам’яті полеглих захисників України”

26 серпня Національний Банк України випустив пам’ятну монету номіналом в 10 гривень, яка присвячена увічненню героїзму і вшануванню пам’яті військовослужбовців та учасників добровольчих формувань, які віддали життя в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

Про це йдеться у повідомленні Міноборони України.

У новітню історію нашої держави та українського війська вкарбовані подвиги воїнів, які самовіддано обороняли нашу землю.

На аверсі монети розміщено: напис Україна (угорі півколом), малий Державний Герб України (під написом), по обидва боки від герба рік карбування — 2020, нижче ліворуч — номінал 10 гривень, у центрі зображено алегоричну композицію — поле соняшників, що здавна вважаються одним із символів української землі, уособлюють собою тепло, радість, життя; саме соняшники стали своєрідними оберегами та зберегли життя багатьом нашим воїнам під час запеклих боїв на сході України; праворуч на полі, як поранений воїн, — великий соняшник із перебитим стеблом. Логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України розміщено внизу.

“На реверсі монети зображено велику квітку соняшника, що символізує Україну: унизу пелюстка-сльоза з тамгою — Крим, праворуч дві зігнуті пелюстки — Донецька і Луганська області; написи: 29.08. (праворуч); по колу: День Пам’яті (угорі), Полеглих Захисників України (унизу)”, – йдеться у повідомленні.

Фото: НБУ

поширити новину: