Ви тут:
Суспільство Україна 

10 серпня 2014 року – початок Іловайської операції

10 серпня 2014 року вважається початком Іловайської операції. Саме 6 років тому українські військові та добровольці вдруге спробували штурмувати місто.

Про це повідомляє Арміяinform.

Впродовж 7-29 (31) серпня загинуло 366 українських захисників. У новітній історії України події того кривавого серпня запишуть як жахливий кремлівський злочин і величезний подвиг багатьох українців.

Що треба знати про Іловайську трагедію:

Унаслідок підступного введення 24 серпня 2014 року російських військ на нашу територію українські військовослужбовці, добровольці й мобілізовані потрапили в оточення та під вогонь ракетно-артилерійських систем. Іловайськ став точкою відліку чи межею, після якої АТО закінчилось і всім стало зрозуміло: проти України воюють російські війська, які в безкрайніх полях під Іловайськом втратили останні краплі совісті та військової і людської честі.

Подіями серпня 2014 року нині маніпулюють багато зацікавлених сторін для досягнення власних інтересів: хтось для виправдання своїх дій, хтось для дискредитації певних осіб, хтось для відволікання уваги суспільства від якихось важливих подій чи процесів. Утім, такі злочини не мають строку давності ні в моральному, ні в юридичному плані. Рано чи пізно винних покарають.

Іловайська історія для українців – це, з однієї сторони – трагедія, а з іншої – це історія про величезний подвиг дуже багатьох людей. Ми маємо пам’ятати його та вшановувати пам’ять як загиблих, так і тих, кому вдалося вижити.

Фото: Арміяinform

поширити новину: