Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Завдяки міжнародним проєктам на Полтавщині реконструюють дві котельні

Про це під час апаратої наради повідомив заступник директора Департаменту будівництва, містобудування і архітектури та ЖКГ Едуард Рева.

“У Полтавській області реалізується 2 міжнародних проєкти. У Горішніх Плавнях, за підтримки міської ради, проводиться реконструкція котельні на вулиці Енергетиків, де залучено близько 5 мільйонів євро. Економія газу передбачається 609 тисяч кубометрів на рік. У рамках реалізації проєкту Євросоюзу «Модернізація виробництва, постачання та споживання теплового району в місті Миргород» проходить реконструкція котельні та теплових мереж шляхом об’єднання в один тепловий район. Залучено інвестицій близько мільйона євро та 500 тисяч гривень коштів Євросоюзу. Після реалізації проекту передбачається економія 1,7 мільйонів метрів кубічних газу та зменшення викидів на 3,5 тисячі тонн у рік”, – розповів Рева.

У Полтавській області вже проведено заміну або ремонт 36,1 км водопровідних мереж та 3,9 км каналізаційних мереж (51,4%), підготовку 57 водопровідних насосних станцій та 72 каналізаційних насосних станцій, 1 водопровідної очисної споруди (50,0%), 23 каналізаційних очисних споруд, 1 водозабору з поверхневих джерел, 805 свердловини.

“Вже підготовлено до роботи в осінньо-зимовий період 3388 житлових будинків (50,3%). Навчальні заклади підготовлені на 36,9%, дошкільні – на 39,0%, заклади охорони здоров’я – на 47,9%. У дорожньо-мостовому господарстві проведено капітальний ремонт 310 тис. м2 міських вулиць та доріг (62,0%), підготовлено 135 одиниць прибиральної техніки (50,0%) та придбано 15 тисяч тонн посипкового матеріалу (50,0%)”, – повідомив Едуард Рева.

Голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов наголосив, що вже зараз потрібно розбиратись з проблемними питаннями теплопостачання.

“Маємо вже вирішувати питання теплопостачання 109 мікрорайону Полтави, будинків, що знаходяться у відомстві Укрзалізниці, та вирішувати питання передачі теплогенераторних Карлівки. Щоб взимку не виявилось, що мешканці одного з районів залишились без тепла”, – зазначив Олег Синєгубов.

Проблемним питанням Едуард Рева назвав загальний борг комунальних теплопостачальних підприємств області за спожитий природний газ – він становить 402,8 млн грн.

Заборгованість споживачів, з урахуванням боргів минулих років, за отримані послуги теплопостачання – 460,2 млн грн. При цьому рівень розрахунків за спожиту теплову енергію становить 109,2%, в тому числі: населення – 112,3% (борг –  422,6 млн грн), установ, що фінансуються з державного бюджету – 87,4% (борг відсутній), установ, що фінансуються з місцевих бюджетів – 94,0% (борг 24,6 млн грн), інші споживачі – 98,6% (борг – 17,1 млн грн).

поширити новину: