Ви тут:
Культура Суспільство 

Замість відомого книжкового ринку в столиці хочуть побудувати ТРЦ

На місці книжкового ринку «Петрівка» планують побудувати однойменний ТРЦ, а сам ринок – знести. Про це повідомив на своїй Facebook-сторінці Владислав Трубіцин, який ініціював кампанію захисту ринку.

«На основі незаконних рішень міської влади від 2004 року новий власник і адміністрація ринку кулуарним способом ухвалили рішення про ліквідацію ринку “Петрівка” до 1 січня 2021 року. На цьому культовому місці, де понад 20 років реалізовувався найвишуканіший букіністичний і навіть антикварний книжковий попит, тепер планують звести черговий ТРЦ», – написав Владислав Трубіцин.

Адміністрація ринку повідомила підприємцям, що вони повинні переїхати на узгоджене місце в районі ангарів на станції метро «Лісова», бо «бульдозери за день все знесуть», і ринку на Петрівці не буде. Проте, як повідомляє Владислав Трубіцин, нещодавно ринок відремонтували за кошти місцевих підприємців, і тоді адміністрація обіцяла, що їх з території ринку ніхто не вижене.

Працівники ринку створили громадську організацію для захисту «Петрівки» і запустили кампанію #savePetrovra. Вони будуть боротися за те, щоб територію книжкового ринку передали у власність місцевій общині.

«Ми вважаємо, що книжковий ринок “Петрівка” – це цілий культурний пласт, культове місце, яке виконує важливу соціальну та культурну функції, чого не можна сказати про ТРЦ, яких в Києві хоч греблю гати. Наш ринок – це тисячі робочих місць, сплата податків до міського бюджету, це логістично доступний об’єкт соціального значення», – каже Владислав Трубіцин.

Підприємці будуть оскаржувати рішення Київради 2004 року щодо ділянки землі під книжковим ринком.

Петрівка – це найбільший в Києві книжковий ринок, заснований у 1997 році. На Петрівці можна знайти книжки будь-яких жанрів і галузей знань: від романів до професійної літератури вузького профілю.

поширити новину: