Ви тут:
Суспільство 

З 2021 року планується повноцінний запуск електронних лікарняних, – МОЗ

Про це під час брифінгу повідомив заступник міністра охорони здоров’я України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Ярослав Кучер.

“З 2021 року планується повноцінний запуск цільової моделі по роботі з електронними лікарняними”, – розповів Кучер.

За його словами, наразі Міністерства охорони здоров’я розробляє нормативно-правові акти та зміни у технічне завдання для інтеграції електронних лікарняних у систему EHealth. 

Кучер нагадав, що на сьогодні розпочато тестування спрощеної моделі електронних лікарняних.

“Тестування ще не завершено, але ми вже бачимо, які проблемні питання потребують доопрацювання. Думки більшості експертів та лікарів зводяться до того, що необхідно, щоб зараз працювала так звана цільова модель з повною інтеграцією в E-Health через ті медичні інформаційні системи, які використовують лікарі. Ми плануємо це зробити до кінця року, багато функціоналу розроблено, але враховуючи те, що медичні інформаційні системи зі свого боку так само мають розробити цей функціонал, заявляємо: давайте планувати на початок року”, – сказав Кучер.

При цьому заступник міністра зазначив, що на початковому етапі тестування спрощеної моделі інформацію про електронні листки непрацездатності вніс 291 медзаклад, зокрема 351 медичний працівник.

Кучер додав, що оформлення електронних лікарняних через медичні інформаційні системи передбачатиме застосування медичних висновків. Так можна буде відслідкувати, чи дійсно людина зверталася за медичною допомогою, а також запобігти корупційним ризикам.

Система Orphus