Ви тут:
Суспільство ТОП-новина Україна 

З 1 липня в Україні зросли штрафи за водіння у нетверезому стані

З набуттям чинності 1 липня закону щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень, для водіїв у стані алкогольного сп’яніння суттєво зросли штрафи.

Про це йдеться у законі №321-ІХ “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень”, який набув чинності 1 липня, інформує Espreso.tv.

Згідно з текстом закону, відтепер для водіїв-порушників суттєво зростуть суми штрафів. Крім того, водіння авто у стані алкогольного сп’яніння кваліфікуватиметься не як адміністративне правопорушення, а як кримінальний злочин.

Так, починаючи з 1 липня, штрафи для водіїв у стані алкогольного сп’яніння зросли до 17-34 тисяч гривень, тоді як раніше за це правопорушення штраф був передбачений у розмірі 10,2 тисячі гривень.

Якщо порушник повторно буде спійманий за кермом п’яним, розмір штрафу становитиме 51 тисячу гривень. Згідно із нововведеннями, крім накладення штрафних санкцій, у водія відберуть права терміном на три роки.

Штраф та позбавлення прав передбачається за сам факт перебування за кермом у нетверезому стані. Якщо ж водій спричинить ДТП з тілесними ушкодженнями, за це передбачено покарання у вигляді позбавлення волі.

Читайте також: Підрозділи дізнання з 1 липня запрацюють на повну потужність.

“Крім того, кримінальна відповідальність для водіїв передбачена у випадках керування транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного або іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції; передавання керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп’яніння чи під впливом таких лікарських препаратів; відмова водія від проходження медичного огляду на стан сп’яніння або щодо вживання таких лікарських препаратів; вживання водієм транспортного засобу після дорожньо-транспортної пригоди за його участю алкоголю, наркотиків, а також лікарських препаратів, виготовлених на їхній основі (крім тих, що входять до офіційно затвердженого складу аптечки або призначені медичним працівником), або після того, як транспортний засіб був зупинений на вимогу поліцейського, до проведення уповноваженою особою медичного освідування з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, чи до ухвалення рішення про звільнення від проведення такого медичного освідування”, – йдеться у повідомленні.

Фото: Нацполіція

Система Orphus