Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Яке покарання передбачено за кримінальний проступок: роз’яснення прокуратури

У середу, 1 липня, набули чинності зміни до законодавства: у кримінальному процесі починає діяти інститут кримінальних проступків.

Про це повідомляє пресслужба прокуратури Полтавської області.

У переддень нововведень у прокуратурі Полтавської області у режимі відеоконференції відбувся семінар на тему: “Особливості процесуального керівництва у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки”.

Зокрема, зазначалося, що до кримінальних проступків законодавцем віднесено понад 100 складів кримінальних правопорушень. Серед них найбільш поширені: некваліфіковані крадіжки, шахрайства, спричинення легких тілесних ушкоджень, зберігання наркотичних засобів без мети збуту, хуліганство, підробка документів тощо.

За вчинення проступку Кримінальним кодексом України передбачене основне покарання у виді штрафу в розмірі не більше трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або інше покарання, не пов’язане з позбавленням волі.

Досудове розслідування кримінальних проступків здійснюватиметься у формі дізнання.

 

“Законодавством передбачені досить стислі, у порівнянні з досудовим слідством, строки розслідування та проведення окремих слідчих (процесуальних) дій”, – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, як повідомляли ОКІА “Новини Полтавщини” з 1 липня в Україні зросли штрафи за водіння у нетверезому стані.

Система Orphus