Ви тут:
здоров’я Медицина Суспільство 

Як вдома доглядати за хворим на COVID-19: рекомендації

Якщо хтось із ваших близьких захворів на COVID-19, але не потребує госпіталізації, про цю людину слід піклуватися вдома.

“Проте важливо дотримуватися деяких рекомендацій, аби самим залишатися здоровими й зробити одужання хворої людини максимально комфортним”, – нагадують у Нацслужбі здоров’я.

Рекомендації:

– Пацієнт має перебувати у приміщенні, яке добре провітрюється.

– Нехай за ним доглядає одна людина, яка не входить у групу ризику, всім іншим відвідування забороняється. Ця людина повинна носити медичну маску, коли перебуває з хворим в одній кімнаті.

– Найкраще помістити хвору людину в окрему кімнату, якщо такої можливості немає, інші члени родини чи мешканці повинні дотримуватися дистанції не менше метра, спати в окремому ліжку.

– Якщо захворіла мати, яка годує дитину грудьми, вона може продовжити це робити, але слід надягати медичну маску і мити руки перед контактом із дитиною.

– Загальні приміщення (кухня, ванна кімната) мають також добре провітрюватися, тримайте вікна відчиненими.

– Після контактів із хворим чи тим, що його оточує, слід ретельно мити руки з милом або використовувати антисептик. Витирати їх одноразовими серветками чи забезпечити кожну людину власним рушником, який треба регулярно змінювати.

– Під час кашлю, чхання та нежитю треба використовувати одноразові серветки. Якщо вони тканинні – їх слід ретельно прати після використання.

– Перед контактом із біологічними рідинами хворого треба надягнути одноразові медичні рукавички, бажано нітрилові. До і після їх використання помити руки.

– Рукавички, маски, інші відходи після догляду за пацієнтом слід покласти в поліетиленовий пакет із застібкою і тримати в тому самому приміщенні до утилізації.

– Зубні щітки, посуд, постільна білизна у хворого мають бути індивідуальні. Посуд після використання пацієнтом слід ретельно мити з мийним засобом.

– Поверхні, які оточують хворого (стіл, стільці, тумбочки), необхідно щодня мити і дезінфікувати. Те саме стосується спільних приміщень – ванни, туалету.

– Одяг, постільну білизну, рушники, які використовує хворий, треба прати зі звичайними засобами для прання, температура в машині – 60-90 градусів.

Усі, хто має симптоми COVID-19, мають залишатися вдома, доки клінічні чи лабораторні тести не покажуть відсутність хвороби.

Система Orphus