Ви тут:
здоров’я Медицина Суспільство 

Як в аптеці отримати “Доступні ліки”: роз’яснення

Програма «Доступні ліки» дає змогу отримати лікарські засоби для лікування серцево-судинних захворювань, цукрового діабету II типу, бронхіальної астми безоплатно чи з частковою доплатою. А ліки від ревматичних хвороб повністю оплачує пацієнт.

Щоб отримати “Доступні ліки” потрібно звернутися до свого лікаря, він випише електронний рецепт. Потім – піти в аптеку, яка бере участь у програмі, їх перелік є на сайті НСЗУ

Нацслужба здоров’я надала роз’яснення алгоритму дій пацієнта, який прийшов в аптеку по «Доступні ліки».

1. Щоб отримати «Доступні ліки», потрібно повідомити працівникові аптеки 16-значний номер рецепта будь-яким доступним для вас шляхом: продиктувати усно, надати роздруковану інформаційну пам’ятку, надати записку із виписаним на неї номером рецепта, показати увімкнений екран свого телефону з відкритим смс-повідомленням тощо.

2. Фармацевт пропонує пацієнту наявні лікарські засоби на вибір – спочатку безоплатні, а потім з доплатою.

Читайте також: Що таке електронний рецепт на “Доступні ліки”: роз’яснення

3. Далі пацієнту потрібно переконатись:

чи є в наявності саме те торговельне найменування лікарського засобу і виробництва, яке бажає отримати пацієнт?

чи кількість лікарського засобу запропонована в повному обсязі?

чи буде доплата за обраний лікарський засіб і в якому розмірі?

якщо так, чи згоден пацієнт доплачувати таку суму?

Якщо відповідь на одне або декілька запитань наведених вище «ні», то пацієнт не повинен називати або показувати фармацевту 4-значний код підтвердження.

4. У разі, якщо пацієнта все влаштовує, він називає код підтвердження, якщо необхідно, здійснює доплату, а фармацевтичний працівник накладає електронний підпис. Все, рецепт погашено. Після цього пацієнт отримує призначені ліки.

5. Якщо у даній аптеці немає саме того лікарського засобу, який бажає отримати пацієнт, він не називає код підтвердження рецепта, і має змогу звернутися до іншої аптеки. Або замовити той лікарських засіб, який відсутній в аптеці у момент звернення пацієнта.

Система Orphus Поделиться на fb