Ви тут:
здоров’я Медицина Суспільство 

Як уникнути застуди влітку: поради сімейного лікаря

Головний лікар центру первинної медико-санітарної допомоги, сімейний лікар Юрій Насиров надав поради як уникнути застуди влітку.

“Ми звикли, що сезон застуд припадає на холодну пору року, проте і влітку від них ніхто не застрахований. У багатьох людей існує асоціативний зв’язок між холодом та застудою, тому навіть у спеку вони уникають сидіння на протязі чи під кондиціонером і не дозволяють дітям пити холодні напої чи захоплюватися морозивом”, – повідомив Юрій Насиров.

Утім застуду – респіраторну вірусну інфекцію – може викликати виключно вірус, який передається від людини до людини. І саме по собі переохолодження не є причиною хвороби. Деякі дослідження вказують на те, що тривалий вплив низьких температур може знижувати опір організму інфекціям, проте набагато вищі шанси заразитися від уже хворого колеги за сусіднім столом.

Але з кондиціонером варто поводитися правильно. Не знижуйте температуру в приміщенні занадто стрімко, особливо коли прийшли зі спекотної вулиці – 23-25 градусів організм сприйме краще, ніж 18.
Крім того, кондиціонери треба регулярно чистити, адже у фільтрах накопичується пил із різними грибками, алергенами або й бактеріями.

“Від кондиціонера, який давно не обслуговували, справді можна підхопити респіраторну інфекцію. Або ж почати кашляти і чхати через алергію, це теж не дуже приємно. Не забувайте, що кондиціонер не очищує повітря, а лише охолоджує те, що є в приміщенні, переганяючи його по колу, до того ж, пересушує. Тому не забувайте вимикати його і відчиняти вікна”, – радить лікар.

А що ж із морозивом?

Воно точно не викликає ні застуду, ні ангіну, як і крижані напої. Навіть навпаки: коли болить горло, рекомендується їсти та пити щось холодне, це допоможе зменшити біль та набряк. Проте не зловживайте, адже це десерт зі значним вмістом цукру. Здоровий замінник – заморожені фрукти (банани, абрикоси, персики, вишні тощо), перемелені у блендері.

Аби захиститися від такої невчасної літньої застуди, дотримуйтеся простих правил, які й без того дуже актуальні в наші часи: мийте руки та обробляйте їх антисептиком, особливо у громадських місцях, вбиральнях, уникайте скупчень людей, проводьте багато часу на свіжому повітрі, повноцінно харчуйтесь, будьте фізично активні та вакцинуйтесь від грипу

Система Orphus