Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

Як стягнути заборгованість по аліментах, якщо виконавчий лист був повернутий на вимогу суду, – розповіли полтавські юристи

У зв’язку з внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом удосконалення порядку стягнення аліментів, зросла кількість звернень до суду з позовами про збільшення або зменшення розміру аліментів на утримання неповнолітніх дітей.

Про це повідомили у Полтавському місцевому центрі з надання БВПД.

Відповідно до Сімейного кодексу України розмір аліментів, визначений за рішенням суду або домовленістю між батьками, згодом може бути зменшений або збільшений у судовому порядку у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров’я платника або одержувача аліментів та в інших випадках.

Якщо платник або одержувач аліментів звернувся до суду з позовом про збільшення або зменшення розміру аліментів і позов задоволено, новий розмір аліментів сплачується лише з дня набрання рішенням законної сили, також у даному рішенні суд зазначає про відкликання попереднього виконавчого листа, на підставі якого стягувались аліменти.

Особа, яка здійснює примусове виконання рішення, отримавши від суду повідомлення про відкликання виконавчого листа, на підставі якого судом стягувались аліменти, виносить постанову про закінчення виконавчого провадження, а попередній виконавчий лист повертається до суду без виконання.

У даній ситуації завершене виконавче провадження не може бути розпочате знову.

У більшості випадках за виконавчими листами, які відкликаються судом залишається заборгованість по сплаті аліментів, які боржник не виплатив в повному розмірі.

Гарантії стягнення заборгованості по аліментам передбачені нормами Сімейного кодексу України, які гарантують, що заборгованість по аліментам стягується незалежно від досягнення дитиною повноліття, а у випадку, якщо повнолітні дочка або син продовжують навчання – до досягнення ними двадцяти трьох років.

Тому важливо пам’ятати – що при винесенні постанови про закінчення виконавчого провадження з поверненням виконавчого листа, виконавець зазначає розмір заборгованості зі сплати аліментів на момент закінчення виконавчого провадження, якщо такі відомості не зазначені, то за заявою стягувача виконавець зобов’язаний надати довідку про заборгованість зі сплати аліментів.

Як в такому випадку стягнути заборгованість по аліментах?

Оскільки виконавчий лист був відкликаний на вимогу суду, а завершене виконавче провадження не може бути розпочате знову, хоча і залишилась заборгованість по аліментах, є всі законні підстави для звернення до суду з позовом про стягнення заборгованості по аліментах.

Слід звернути увагу, що під час звернення до суду щодо стягнення заборгованості по аліментах, позивачі в усіх судових інстанціях звільняються від судового збору.

Вирішуючи питання щодо стягнення заборгованості зі сплати аліментів необхідно пам’ятати, що аліменти, одержані на дитину, є власністю дитини. Той із батьків або інших законних представників дитини, на ім’я якого виплачуються аліменти, розпоряджається аліментами виключно за цільовим призначенням в інтересах дитини.

Нагадуємо, якщо маєте питання правового характеру, звертайтеся до Полтавського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, що знаходиться за адресою: м. Полтава, вул. Європейська, 37/40 або за телефоном (0532)56-02-88.

Система Orphus Поделиться на fb