Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Як реорганізувати навчальні заклади в Пирятині – вирішували на депутатській комісії

На засіданні постійних комісій міської ради з питань освіти, молоді, фізичної культури, охорони здоров’я та соціального захисту, з питань планування, фінансів, бюджету, соціально-економічного розвитку та підприємництва за участю міського голови та голів інших постійних комісій у Пирятині розглянули пропозиції щодо формування перспективної мережі закладів загальної середньої освіти. Робоча група у складі фахівців відділу освіти, молоді та спорту, директорів шкіл презентувала пропозиції щодо формування перспективної мережі закладів загальної середньої освіти в Пирятинській ОТГ.

Про це повідомили у Пирятинській міськраді.

Відповідно до змін в законодавстві з 1 вересня 2024 року мережа закладів загальної середньої освіти включатиме початкову школу, гімназію та ліцей, у складі якого будуть функціонувати виключно 10-12 класи. Кожен з цих закладів матиме статус окремої юридичної особи.

Рішення про утворення ліцеїв як окремих юридичних осіб прийматимуть обласні ради або міські ради з населенням не менше 50 тисяч жителів. Оскільки в Пирятинській ОТГ проживає менша кількість людей, для забезпечення здобуття повної загальної середньої освіти міська рада повинна ініціювати передання приміщення, на базі якого можна утворити ліцей, в управління обласній раді шляхом зміни його засновника.

Проаналізувавши мережу закладів загальної середньої освіти Пирятинської ОТГ, відділ освіти, молоді та спорту запропонував створити ліцей на базі Пирятинської зш І-ІІІ ступенів №4. Спеціалісти аргументували це тим, що, приміром, приміщення Опорного закладу Пирятинської зш І-ІІІ ступенів № 6 та Пирятинського ліцею занадто великі, адже для започаткування та провадження освітньої діяльності в ліцеї повинні функціонувати лише 10-12 класи, тобто інша частина приміщень залишиться не задіяною. Також враховувалася доступність дітей до навчальних закладів. Учні, які проживають на території, закріпленій за Пирятинською зш І-ІІІ ступенів №4, зможуть навчатися в Пирятинському ліцеї.

Під час обговорення у депутатів виникало багато запитань, зокрема, що буде з Пирятинським ліцеєм. Заклад продовжуватиме свою діяльність, але не довше ніж до 1 вересня 2024 року, після цього – буде реорганізований в гімназію.

Новоутворений ліцей буде утримуватися Полтавською обласною радою, оскільки відбудеться зміна власника приміщення.

У підсумку обговорення присутні депутати підтримали пропозицію відділу освіти, молоді та спорту. Постійна комісія міської ради з питань освіти, молоді, фізичної культури, охорони здоров’я та соціального захисту рекомендувала надіслати до Департаменту освіти і науки облдержадміністрації відповідний лист.

поширити новину: