Ви тут:
Медицина Суспільство 

Як припинити самоізоляцію людям, які перетнули державний кордон: алгоритм дій

Як повідомляють у Центрі громадського здоров’я дострокове припинення обсервації/самоізоляції у зв’язку з перетином державного кордону або пунктів в’їзду на тимчасово окуповані території Донецької та Луганської областей, АР Крим та м. Севастополь протягом останніх 14-ти днів можливе за певних умов.

А саме:

1) лише для осіб, які проходять самоізоляцію/обсервацію у зв’язку з перетином державного кордону та контрольних пунктів в’їзду-виїзду (КПВВ) протягом останніх 14 днів;

2) лише на підставі негативного результату ПЛР-дослідження, здійсненого з метою припинення самоізоляції/обсервації після перетину кордону та КПВВ;

3) лише за результатами дослідження верифікованої лабораторії із переліку, що подано нижче.

Тобто особа має здати власний біологічний матеріал на ПЛР-дослідження лабораторії з переліку, попередньо заповнивши інформовану згоду на опрацювання даних. У формі необхідно обов’язково зазначити факт перетину кордону, якщо він відбувся протягом останніх 14 днів, і точну дату прибуття на територію України.

Звертаємо увагу! Для уникнення небажаних наслідків у формі варто зазначити номер телефону, який було використано для встановлення додатку «Дій вдома».

У разі одержання негативного результату тестування на COVID-19 методом ПЛР:

1) лабораторія, що безпосередньо виконала дослідження, має ввести результат негативного дослідження до онлайн-форми, створеної Центром громадського здоров’я України;

2) дані, внесені лабораторіями до такої онлайн-форми, Центр передаватиме до Міністерства цифрової трансформації для синхронізації із сервісом «Дій вдома»;

3) про можливість припинення самоізоляції/обсервації особу буде поінформовано відповідним повідомленням сервісу «Дій вдома».

Алгоритм розроблено на виконання Постанови Кабміну «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» від 20 травня 2020 року № 392 (із змінами).

Перелік лабораторій, що мають право передавати результати тестування на COVID-19 методом ПЛР для припинення самоізоляції/обсервації через додаток «Дій вдома»

Система Orphus