Ви тут:
Медицина Суспільство Україна 

Як працюють мобільні бригади, які виїжджають до пацієнта з підозрою на COVID-19, розповіли у НСЗУ

Як працюють мобільні бригади, які виїжджають до пацієнта з підозрою на COVID-19, розповіли під час брифінгу в Нацслужбі здоров’я.

Станом на кінець червня в Україні діє 1571 мобільна бригада із тестування на COVID-19. Впродовж квітня-червня ці мобільні бригади здійснили майже 325 тисяч тестувань на ковід методом ПЛР, із них близько 144 тисячі – в червні.

Читайте також: Що робити пацієнту з симптомами COVID-19, який не має декларації з лікарем: пояснення НСЗУ

Мобільні бригади виїжджають до пацієнта з підозрою на СOVID-19 і здійснюють забір матеріалу для тестування методом ПЛР. Потім доставляють цей матеріал в лабораторію.

“Бригади направляються до пацієнта його сімейним лікарем або диспетчером обласної «гарячої лінії» допомоги пацієнтам з підозрою на коронавірус після звернення до них пацієнта. При цьому місце проживання пацієнта не має значення, мобільна бригада буде направлена до нього незалежно від того, чи проживає він в тому ж районі, в якому працює його лікар, чи в іншому”, – розповіли у НСЗУ.

Послуги мобільних бригад з забору матеріалу для тестування методом ПЛР та саме тестування є безоплатними для пацієнта.

Якщо ви маєте симптоми COVID-19:

– телефонуйте до свого лікаря, або на гарячу обласну лінію допомоги пацієнтам з підозрою на COVID-19. За необхідності до вас буде направлено мобільну бригаду для забору аналізів.

– якщо у вас критичний стан (утруднене дихання, висока температура) – телефонуйте до «швидкої».

Система Orphus