Ви тут:
здоров’я Медицина Суспільство 

Як пояснити дитині, що таке COVID-19: поради

Пояснюючи дитині, що таке COVID-19, важливо дотримуватися балансу: не налякати, але й не применшувати загрозу, тому що вірус досі з нами і всім слід дотримуватися певних правил, аби не захворіти.

Про це розповіли у Нацслужбі здоров’я.

Для початку з’ясуйте, що дитині відомо про епідемію. Нехай малюк розкаже все, що думає. Якщо йому чи їй страшно, запевніть, що боятися – нормально. Дайте зрозуміти, що дитина може ділитися з вами своїми страхами.

Говоріть лише правду, але використовуйте мову, відповідну віку дитини. Якщо не маєте відповіді на якесь запитання, пробуйте разом її пошукати, наприклад, на сайті ВООЗ. Поясніть, що не вся інформація в інтернеті є правдивою і краще довіряти експертним організаціям.

Навчіть дитину захищати себе: заохочуйте регулярно мити руки, покажіть, як прикривати обличчя згином ліктя під час кашлю та чхання, поясніть, що є місця, де треба носити маску (магазини, громадський транспорт), і носити її слід правильно – на роті та носі, також скажіть, що не варто підходити близько до інших людей.

Підкріплюйте пояснення власним прикладом, адже діти завжди повторюють за дорослими.

Поясніть дитині, що їй доведеться побути вдома або в лікарні, якщо вона почувається погано, бо так безпечніше для неї та її друзів.

Переконайтеся, що ваша дитина не зазнає булінгу і не поширює його. Розкажіть, що хвороба не залежить від того, який людина має вигляд, звідки походить чи якою мовою говорить.

Система Orphus