Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

Як перемогти гепатит: полтавець розповів “свою” історію

Про те, що він інфікований гепатитом С, полтавець Владислав дізнався років 6 тому. Жодних симптомів хвороби на той момент не відчував.

Про це повідомили у КП «Полтавський обласний центр громадського здоров’я ПОР».

Проходив експрес-тестування у БО «Світло надії», яке й дало позитивний результат. 

  • Тоді я був приватним підприємцем, – розповідає худорлявий  45-річний чоловік. Спілкується з журналістами спокійно, невимушено, запитання вислуховує уважно, кожну відповідь зважує. – Ніяким шоком діагноз для мене не став. Адже колись у молодості вживав наркотики і розумів, що міг інфікуватися і гепатитом, і ВІЛ. Швидше за все захворів саме тоді. Бо пізніше якогось аморального життя собі не дозволяв, інфікуватися більше ніде не міг. Щодо ВІЛ мене Господь милував. 

 • Чи доводилося відчути упереджене ставлення до себе з приводу хвороби?

  • Ні. Жодного разу. Навпаки, коли перебував на обліку, як безробітний, фахівці центру зайнятості намагалися запропонувати мені роботу, легшу фізично. Лікарі також ставилися нормально. 

 • Скільки тривало і як проходило кування? Скільки коштувало?

  • Почав здавати аналізи в «Інвітро» – БО «Світло надії» надає скидку на обстеження в цій мережі. Оскільки фіброз (кінцева стадія хронічних запальних процесів) у мене був першої стадії, під програму безкоштовного лікуванняя не потрапив. Туди беруть складніші випадки – 2-3 стадії фіброзу. І в минулому році з’явилася гарна можливість завдяки БО «100% життя» (найбільша пацієнтська організація в Україні) пролікуватися платно, але з великими скидками. Оплата – помісячна, один із двох препаратів надавався безкоштовно. Загалом вишло 4 тисячі на місяць. Для моєї родини ця сума – «підйомна». Вже на першому місяці лікування вірусне навантаження знизилося практично до нульового. Ми з дружиною змогли навіть з’їздити на море. Але курс триває три місяці, пройти його треба до кінця. 

 • Якісь побічні відчувалися під час прийому препаратів?

  • Я пив багато води і переносив лікування добре. Вже в кінці літа, коли похолодало, прийом рідини зменшив і, думаю, через те відчував незначний біль у суглобах. Але пролікувався успішно, зараз усе добре.

 • Зі свого життєвого досвіду що хотів би сказати людям, які не усвідомлюють ризиків і поводяться надто безпечно?

 • Поки є в Україні можливості і обстежуватися, й лікуватися – якщо не безкоштовно, то зі значними скидками – треба їх використовувати. Не «дотягувати» до критичного стану, коли печінка вражається фіброзом останніх стадій. Нічого страшного в лікуванні гепатиту С немає. Навіть якщо доведеться лікуватися платно – це значно доступніше, ніж іще кілька років тому. У Полтаві є програми державного фінансування, є підтримка донорських організацій. Але для цього якомога більше людей повинні обов’язково пройти експрес-тести.
Система Orphus