Ви тут:
здоров’я Суспільство 

Як безпечно подорожувати під час пандемії COVID-19: поради

Будь-яка поїздка потягом, літаком, автобусом або власним авто передбачає контакт з новими людьми. В незнайомих умовах може бути складніше дотримуватися соціальної дистанції і гігієни рук, що підвищує ризики підхопити коронавірус.

Про це написала ексміністерка охорони здоров’я Уляна Супрун у соцмережі.

“Важливо пам’ятати, що вірус нікуди не зник з нашого життя. І такі рішення (дозвіл подорожувати, – ред.) можуть створювати хибну думку, що все вже все гаразд. Але це не так”, – наголосила ексміністерка.

Супрун рекомендує:

Якщо ваша подорож не є нагальною, краще її відкласти на певний час

За словами Уляни Супрун, особливо небезпечно, якщо ви плануєте візит до батьків чи родичів старшого віку, які мають хронічні хвороби і знаходиться у зоні ризику мати тяжкий перебіг COVID-19.

“Важливо бути обережним, аби не “привезти” вірус із собою та не наражати на небезпеку своїх близьких”, – зазначила вона.

Не подорожуйте, якщо почуваєтеся погано і маєте симптоми

До прикладу, серед симптомів є підвищена температура, кашель і нежить.

“Це очевидна порада, але багатьом людям властиво переносити хворобу на ногах чи ігнорувати симптоми”, – додала Супрун.

Завжди перевіряйте умови в’їзду в країну

Перевірити умови в’їзду можливо на сайті Міністерства закордонних справ, або ж на офіційних сайтах посольств.

“Зараз ситуація дуже мінлива, в деяких країнах є окремі вимоги, як-от зробити ПЛР тест та мати з собою його результати, заповнити певні онлайн форми чи обов’язково мати страховий поліс. Їх треба перевірити заздалегідь, – зазначила Супрун.

Дізнайтеся більше про заходи безпеки, яких дотримується перевізник

До прикладу, деякі авіакомпанії надсилають сповіщення своїм пасажирам про те, які заходи вони вживають для зменшення ризиків поширення вірусу чи інформують про нові правила в салоні.

Супрун рекомендує обирати найбільш надійного перевізника, який дбає про безпеку своїх пасажирів і дотримується необхідних рекомендацій.

“Якщо є така можливість, обирайте транспорт, де можливо дотримуватися дистанції або контактувати лише з близькими вам людьми, наприклад, подорож автомобілем”, – наголосила вона.

Що варто додатково зробити при плануванні подорожі

  • Зателефонуйте чи напишіть заздалегідь у місце куди збираєтеся, щоб отримати додаткову інформацію чи дізнатися, чи воно взагалі працює.
  • Візьміть із собою достатньо спиртовмісного антисептика, серветок, маски для обличчя.
  • За змоги візьміть достатньо їжі для перекусів та води, аби зменшити необхідність заходити в супермаркет в транзитних місцях чи під час зупинок.
  • Візьміть необхідні ліки.
  • Використовуйте безготівкові опції оплати всюди, де це можливо.
  • Дотримуйтеся базових правил – фізичної дистанції у 1,5-2 метри та гігієни рук.
поширити новину: