Ви тут:
Суспільство Україна 

Впровадження кримінальних проступків дозволить розглядати прості справи протягом місяця, — Антон Геращенко

Сьогодні, 1 липня, набрав чинності закон про кримінальні проступки. Заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко заявив, що 60% всіх правопорушень будуть проходити через інститут кримінальних проступків і слідство буде займати лише декілька місяців.

Про це повідомляє пресслужба Нацполіції.

«Після впровадження інституту кримінальних проступків прості справи, як-то дрібні крадіжки чи дрібне хуліганство, будуть розслідуватися органами досудового розслідування максимум місяць і суд буде розглядати їх за спрощеною процедурою. Однак, це не обмежує право громадянина на захист. Суть кримінальних проступків у тому, що є базовий принцип невідворотності покарання, ми просто його наближуємо та захищаємо права потерпілих», – заявив Антон Геращенко.

Заступник голови Нацполіції – начальник Головного слідчого управління Максим Цуцкірідзе зазначив, що до прийняття закону один слідчий у своєму проваджені міг розглядати одночасно від 300 до 500 справ.

Читайте також: Яке покарання передбачено за кримінальний проступок: роз’яснення прокуратури.

Це призводило до того, що права громадян не завжди забезпечувались та не було відшкодування завданої злочином шкоди.

«Кращого подарунку на День слідства, аніж запровадження інституту кримінальних проступків і вигадати не можливо. Ідея кримінальних проступків була започаткована ще в минулого кримінально-процесуальному кодексі, який був прийнятий у 2013 році, але 8 років весь колектив слідчих чекав прийняття цього закону. Відповідно, ми очікуємо, що Законом про інститут кримінальних проступків, який сьогодні вступив у дію, ми розвантажимо слідчих та зосередимо їхню увагу на розслідуванні тяжких та особливо тяжких злочинів. Натомість підрозділи дізнання, яких у Нацполіції майже 4 тисячі, розглядатимуть кримінальні проступки», – заявив Максим Цуцкірідзе.

Фото: Нацполіція

поширити новину: