Ви тут:
Культура Суспільство 

Відомі українські митці знімаються у фільмі про Григорія Чубая

За підримки Українського культурного фонду розпочалося виробництво телевізійного документального проекту «Чубай. Говорити знову». Про це йдеться на сторінці проєкту у Facebook.

Режисер та продюсер проєкту – Михайло Крупієвський, ведучий – Сергій Жадан. Ініціаторкою проєкту є донька знакового митця Григорія Чубая Соломія Чубай. Фільм буде ілюстрований творами відомого музиканта і співака, лідера гурту “Плач Єремії” Тараса Чубая на слова батька. 

Телепроєкт буде створений в декораціях майстерні-підвалу Грицька Чубая на львівській Погулянці. Дійовими особами стануть друзі й родичі Грицька Чубая: Валерій Шаленко, Орест Яворський, Микола Рябчук, Юрко Винничук, Юрко Кох, Влодко Кауфман, Віктор Морозов, Юрій Брилинський, Ігор Калинець, Василь Герасим’юк, Роман Готра, Галина Чубай, Тарас Чубай, Соломія Чубай.

«Відеопроєкція розсуне стіни майстерні та перенесе глядача у 70-ті роки минулого століття, і вони разом із Сергієм Жаданом згадають своє та його життя. Мета проєкту – створити образ поета і проаналізувати конфлікт митця із тоталітарним режимом в українському вимірі з відстані часу», – йдеться в описі проєкту. 

Прем’єра фільму відбудеться у січні 2021 року, орієнтовно – в День народження Грицька Чубая, 23 січня. Спершу стрічка транслюватиметься на ТБ, а з часом з’явиться і у вільному доступі.

Система Orphus