Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Ветеранів з родинами запрошують на відпочинок у Горішні Плавні

Два роки тому розпочав діяльність відокремлений підрозділ ГО «Серця Кіборгів» у місті Горішні Плавні. За цей час невелика група ветеранів-ентузіастів змогла здобути авторитет у громади міста й місцевої влади.

Нині організація опікується понад 40 родинами учасників бойових дій, зокрема і сім’ями загиблих героїв.

“Уже понад рік запрошуємо ветеранів з нашого регіону, колишніх побратимів і всіх учасників бойових дій з України, які потребують підтримки, завітати на нашу базу відпочинку”, – розповів АрміяInform керівник відокремленого підрозділу організації В’ячеслав Рубель, учасник бойових дій, екс-військовий 25-ї ОПДБр.

Він пояснив, що організація поки що має один будиночок на березі Дніпра з банею і кухнею. Також є власний катер, на якому проводять екскурсії річкою.

“У періоди, коли людей багато і бракує місця, розселяємо ветеранів та їхні родини в навколишніх базах відпочинку. Жодного разу не отримали відмови надати нам будиночки”, – зауважив В’ячеслав Рубель.

У планах активістів – створити повноцінний реабілітаційний центр для ветеранів на території однієї з місцевих турбаз. Окрім того, цьогоріч спілчани планують розгорнути літній наметовий табір для дітей і запросити для проведення занять тренера з карате. Та поки що цим планам на заваді стають карантинні обмеження.

Тісною є співпраця організації «Серця Кіборгів» із Кременчуцьким обласним клінічним шпиталем для ветеранів війни. За сприяння місцевої влади для учасників бойових дій із Горішніх Плавнів тут обладнано окрему палату, відремонтовану благодійним коштом.

На знак удячності спілчани цього року нагородили медпрацівників шпиталю, які від початку російської агресії працюють із ветеранами, «Хрестом Милосердя». Це внутрішня відзнака ГО «Серця Кіборгів» за мужність, хоробрість і самовідданість учасникам бойових дій на сході України.

Одним із пріоритетних напрямків роботи організації є опіка над родинами загиблих під час українсько-російської війни героїв.

“Спочатку взяли під крило дві родини з малолітніми дітьми, які лишилися без годувальників, – говорить В’ячеслав Рубель. – Нині в нашому містечку вже 7 родин загиблих, це здебільшого батьки, які втратили найцінніше в житті – своїх дітей. Постійно підтримуємо їх матеріально і увагою. Окрім того, з допомогою місцевої влади встановили флагштоки із прапорами біля могили кожного солдата”. 

А торік зусиллями громади у Горішніх Плавнях встановлено пам’ятник-меморіал «Землякам – учасникам бойових дій», а біля нього висаджено дубову алею.

Система Orphus