Ви тут:
Освіта Суспільство Україна 

Вчителів забагато: заступник міністра фінансів розповів, як оптимізувати освіту

Заступник міністра фінансів Роман Єрмоличев повідомив, що вчителів в Україні на 36 тисяч більше, ніж потрібно, в тому числі велика кількість пенсіонерів.

У розгорнутому інтерв’ю виданню “Главком” Роман Єрмоличев розповідає, у чому полягає фінансова проблема освіти і як її можна вирішити, пише Всеосвіта.

“Кількість учнів з 90-х років зменшилася майже вдвічі, а от учителів не поменшало. Тому треба оптимізувати мережу”, — заявляє Роман Єрмоличев.

Також він говорить, що шкільна мережа дуже розгалужена, тому її треба оптимізувати. Мають бути початкові школи, гімназії і ліцеї з профільною освітою.

“Може треба робити опорні школи і возити дітей із сіл шкільними автобусами? І тоді там буде більше дітей, школи матимуть належну матеріально-технічну базу, а тому їх не треба закривати”, — коментує заступник міністра.

Роман Єрмоличев вважає, що кадрова проблема полягає в тому, що в школах працює велика кількість пенсіонерів, бо в більшості з них низька пенсія. І якщо учителі пенсійного віку підуть зі шкіл, то можна було б підвищити зарплати молодим педагогам. Шляхом оптимізації процесів можна підвищити зарплату тим працівникам, які ефективно працюють.

На питання про можливе підвищення заробітної плати педагогічним працівникам Роман Єрмоличев відповідає так:

“Проблема в тому, що у нас бюджетний і навчальний роки не збігаються. Тому, відповідно, з 1 вересня нічого не зміниться: ні в зарплатах, ні в чому, бо бюджет розрахований з 1 січня по 31 грудня. Якщо буде прийняте рішення про підвищення мінімальних зарплат, це буде комплексне рішення, яке торкнеться всіх бюджетників, у тому числі вчителів”

Система Orphus