Ви тут:
PROвсе Суспільство 

Важливо не з ким, а як: вчені розповіли, в якій позі краще спати

Поза, в якій людина спить, впливає не тільки на якість сну, а й на здоров’я загалом. Учені розібралися, яка поза найкраще впливає на наше самопочуття.

Через нестабільну ситуацію в світі люди стали більш неспокійними, що впливає й на наш сон. Під час постійного переживання за своє здоров’я і здоров’я близьких, під час невпевненості в завтрашньому дні, під час психологічно складної ситуації в світі заснути та спокійно спати стає важко, адже наша нервова система перезбуджена. А деяким людям складно дається ще й сон у спеку, пише nv.ua

Тому Майкл Дж. Бреус, доктор філософії, клінічний психолог і дипломат Американської ради з медицини сну та член Американської академії медицини сну, провів дослідження й розповів про переваги та мінуси сну на животі, на спині та на боці, щоб з’ясувати найвдалішу позицію.

«Ось вам маленький секрет: коли ви вибираєте позу для сну, не існує єдиної універсальної ідеальної позиції», — констатує Майкл Бреус. Для кожної людини є своя ідеальна поза, яка залежить від фізичних і медичних показників людини. Або, як зазначає доктор Рейчел Салас з Університету Джонса Хопкінса, кожна позиція сну має свої протипоказання.

Якщо ви спите на спині, ви в меншості: за даними Національного опитування про сон, опублікованого в Cision, усього 10% людей сплять у цій позі. Інше дослідження зауважило, що люди, які сплять на спині, надають перевагу раннім підйомам, бувають досить замкнутими та мовчазними.

Плюси сну на спині

Ця поза мінімізує біль у шиї. Лежачи на спині, ви підтримуєте хребет і даєте м’язам відпочити, особливо шиї.

Сон на спині сприяє гарному травленню, тому, якщо ви любите поїсти на ніч, у вас печія або розлад шлунка, вибирайте саме цю позицію.

Крім того, ця поза сну подовжує молодість шкіри, адже обличчя піддається меншому зовнішньому впливу та тиску, коли ви спите на спині.

Мінуси сну на спині

Ця поза підвищує ризик апное, зупинки дихальних рухів, у тих, хто схильний до хропіння. Сон на спині посилює цю проблему й може призвести до руйнування дихальних шляхів у тих, хто вже страждає від симптомів.

На животі

Якщо вам здалося, що на спині спить мало людей, то на животі – ще менше, до 8%. Ці люди зазвичай доброзичливі та люблять перебувати в центрі уваги.

Плюси сну на животі

Ця поза найкраще підходить для людей, які страждають від апное, адже на животі дихається набагато легше, ніж на спині або на боці. Крім того, ця поза ідеальна для людей, які страждають від проблем зі шлунком.

Мінуси сну на животі

Ця поза сприяє неспокійному сну. Це через те, що вона сприяє тиску на суглоби, тому люди часто прокидаються, щоб трохи змінити положення. Цей же тиск на суглоби та хребет може викликати біль у спині та м’язах. Тому, якщо ви відчуваєте дискомфорт, краще поміняйте позу для сну.

Крім того, у тих, хто спить на животі, зазвичай більше зморшок, адже їх обличчя постійно піддається тертю, а м’язи навантаженню.
На боці

За статистикою WebMd на боці спить близько 63%, що робить цю позу найпопулярнішою серед усіх. Люди, які сплять на боці, відкриті новому досвіду та знайомствам, а ті, хто спить на лівому боці, більш креативні ніж ті, що на правому.

Плюси сну на боці

Згідно з дослідженням, проведеним у 2015 році в університеті Стоні Брук, сон на боці сприяє очищенню розуму та мозку, що зменшує ризик виникнення когнітивних розладів, таких як хвороба Альцгеймера. У порівнянні з іншими позами для сну, бікове положення найкраще підходить для серця, тому що сприяє кровотоку та кровообігу.

У цій позі люди менше хроплять. Крім того, у цій позицій не великий тиск на хребет і суглоби, тому спина та шия боліти не будуть.

Особливих мінусів в цій позі не спостерігається, тому 63% людей, що сплять на боці, можуть тішитися найбільш нейтрально-позитивному положенню.

А от в якій позі спати, враховуючи всі плюси та мінуси, кожен може вибрати тільки індивідуально. Адже «не ваша» поза для сну може бути однією з причин безсоння, від якого за статистикою страждає третина населення світу. Звичайно, більш популярними причинами недуги є постійний стрес, порушення ритму біологічного годинника, неправильне харчування або депресія, але не підходяща для здоров’я поза для сну може стати не меншою проблемою. Тому варто враховувати не тільки плюси та мінуси позицій, наведені вище, але й власні вподобання та протипоказання.

Система Orphus