Ви тут:
Суспільство Україна 

В Україні запустили безкоштовну мобільну платформу для фермерів та бджолярів

 В Україні тепер існує єдина мобільна платформа Grand Expert для фермерів та бджолярів, на якій фіксуються всі заплановані обробки полів, а також відзначені місця розташування пасік.
Безкоштовний сервіс сповіщення створив Олег Ряжських з Миколаєва спільно з колегами. Він займається бджільництвом вже 15 років. Професіоналом себе не вважає – бджільництво для нього не бізнес, який годує, але досвід бджолярства достатній, щоб розуміти проблеми й завдання в бджільництві, повідомляє agrarii-razom.com.ua
“Мобільний додаток ми розробили під Android, і вже його запустили. За нашими розрахунками, після запуску мобільної версії кількість користувачів сервісу значно збільшилася. Ми бачимо, що в нас збільшилась кількість скачувань додатку майже на 20%, тобто ми охоплюємо все більшу аудиторію аграріїв та даємо їм змогу захистити своїх бджіл, а також розвинути сервіс запилювання полів”, – каже Олег Ряжських.
Як працює Grand Expert?
Бджолярі та фермери реєструються на сайті https://www.grand.expert/ua і вказують там свої активності. Сповіщення про обробку поля приходить на мобільний телефон бджоляра, який зазначив місце знаходження своєї пасіки в відповідному районі, що збігається з місцем проведення агрохімічних обробок. Якщо відстань між пасікою й оброблюваним полем менше 10 км, як того вимагає законодавство, пасічнику протягом 1-2 хв приходить СМС-сповіщення. Таким чином, цей сервіс встановлює відповідальні відносини між бджолярами та агровиробниками, які засновані на відкритості та своєчасному попередженні.

Доступ до цієї програми відкритий для всіх, користуватися системою можна абсолютно безкоштовно. Завантажити можна за посиланням. Також на сайті вказані поля, де буде проходити цвітіння. Це дає можливість бджолярам вибирати оптимальне місце для кочівлі пасіки та отримувати більший обсяг меду.

Система Orphus