Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

В Опішному визначили переможця Міжнародної премії Говорунів

Ювілейний п’ятий сезон Міжнародної грантової премії Говорунів на підтримку молодих мистців кераміки цього року відбудеться за графіком.

Премію заснували й проводять Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному спільно з меценаткою зі Сполучених Штатів Америки Олесею Говорун.

Подані заявки до участі розглядала Експертна рада. І ось нарешті визначено переможний мистецький проєкт – «СYCLUS або Алхімія душі» талановитої художниці-керамістки, активної учасниці мистецьких форумів Яни Петрової (Межиріч, Черкащина). Мета проекту – відтворити концепцію циклічності на прикладі добового циклу людини.

«Це три стани повсякденного життя. Жінка як уособлення матерії людської душі має по своїй суті повноту відтворення світу в самій собі й водночас повноту чуттєвого сприйняття всього сущого. Алхімічні й філософські терміни набувають життя в простих речах. Ось жінка спить і являє нам світ пітьми, так звану «малу смерть», у спокої якої визріває нове життя. Ось вона прокинулася, поволі розчісує своє волосся, і нібито разом з нею прокидається Всесвіт. А ось вона рвучким рухом встає, адже новий світ вимагає нових справ й чималої енергії.

У людському житті є місце різним станам, і розуміння цього стає дуже важливим у сучасному світі, який певним чином спрямовує людину або в бік безперервної активності й досягнень, або в морок розчарувань і втечі від самого себе в ілюзорність пасивної насолоди. Але призначення людини в тому, щоб знаходити свій власний зміст у будь-який період життя, використовуючи власні переваги й недоліки, темні й світлі сторони заради подальшого зростання, – пояснює мисткиня концепцію своєї роботи.

Незабаром Яна розпочне творчу роботу. Презентація роботи «СYCLUS або Алхімія душі» й урочисте вручення грошової нагороди відбудеться у вересні 2020 року.

Система Orphus