Ви тут:
Суспільство Україна 

В’язниць в Україні має стати менше, але умови утримання засуджених будуть близькі до Європейських стандартів, – Мін’юст

На сьогодні в’язниці в Україні не наповнені, адже на 32 тисячі засуджених близько 80 тисяч місць для утримання, забезпечувати які – це дуже дороге задоволення: це і персонал, і комунально-побутові умови, видатки на медичне забезпечення, і утримання самих засуджених.

“Саме тому доводиться оптимізувати систему. Ми обираємо установи виконання покарань, які в найгіршому побутовому стані, щоб не витрачати кошти на ремонти, їх оптимізуємо і перевозимо засуджених до інших в’язниць, донаповнюючи їх. Тим самим ми оптимізуємо систему, скорочуємо видатки, а засуджені отримають більш якісні умови перебування. Ми йдемо до того, що в’язниць в Україні має стати менше, але умови утримання засуджених будуть близькі до Європейських стандартів”, – йдеться у повідомленні Міністерства юстиції.

Основна  ціль – це ресоціалізація та зменшення рецидиву, тому розвиток, розширення та застосування на практиці досвіду пробації допоможе працювати із людиною на волі, для того щоб вона не сприймала в’язницю як додаткову школу злочинності.

“Є люди, які вчинили ненасильницькі злочини, а значить з ними можна попрацювати та скоригувати їх поведінку на волі, це безпечніший спосіб роботи із таким контингентом людей і дешевше для платників податків”, – зазначили у Мін’юсті.

Система Orphus