Ви тут:
Суспільство Україна 

В’ятрович закликав на мітинг під ВР через розгляд законопроєкту Бужанського, що зупиняє дерусифікацію освіти

Через розгляд законопроєкту Максима Бужанського про мову освіти, яким фактично скасовується перехід на українську в російськомовних школах, Володимир В’ятрович закликав до мітингу під ВР

Про це нардеп від фракції “Європейська Солідарність” Володимир В’ятрович написав у Facebook.

“Щойно з подачі фракції “Слуга народу” голова ВР Разумков доручив поставити в розклад засідання парламенту на четвер антиукраїнський законопроєкт 2362 “слуги народу” Бужанського, мета якого – тотальна русифікація української освіти”, – йдеться в заяві В’ятровича.

За словами колишнього очільника Інституту національної пам’яті, законопроєкт Бужанського, який вносить зміни в закони про мову і про освіту – найбільша загроза українській мові і українській освіті з часів Януковича. 

Він зазначив, що в разі його ухвалення перехід учнів 5-11 класів російськомовних шкіл на українську мову навчання з 1 вересня 2020 буде скасовано.

“Більше того, в будь-яких школах (включаючи школи з українською мовою навчання) буде дозволено викладати “декілька навчальних предметів” російською мовою. Це – шлях до тотальної русифікації освіти. Ми не маємо права цього допустити”, – підкреслив Володимир В’ятрович.

Система Orphus