Ви тут:
здоров’я Медицина Суспільство 

В якому випадку припиняє діяти декларація з лікарем: роз’яснення

Коли ви підписуєте декларацію з лікарем, відвідувати його варто не лише зі скаргами на стан здоров’я, а й для профілактичних оглядів та консультацій.

“Декларація лишається чинною, незалежно від того, як часто ви буваєте в лікаря”. – нагадують у НСЗУ.

Є визначений перелік підстав припинення дії декларації.
1. Якщо пацієнт хоче змінити лікаря, він просто подає нову декларацію до нового фахівця. Стара декларація анулюється автоматично.

2. Також за бажанням пацієнта можна просто припинити дію декларації. Для цього треба подати заяву до НСЗУ про її припинення.

3. Декларація припиняє діяти у разі ліквідації юридичної особи чи ФОП того закладу, в якому вона подана. Крім випадків перетворення юридичної особи: у такому разі декларація чинна та вважається поданою новій юридичній особі.

Читайте також: Як правильно оформити декларацію з лікарем: покрокова інструкція

4. Коли лікар і медичний заклад припиняють трудові відносини, декларації, подані до цього лікаря у цьому закладі, припиняють діяти. Тож якщо ваш лікар звільнився, потрібно подати декларацію до іншого лікаря.

5. Має припинити дію декларація з лікарем, якому суд заборонив займатися медичною діяльністю.

6. Якщо пацієнт не виконує медичних приписів чи правил медичного закладу, лікар може відмовитися від його ведення, якщо це не загрожує життю пацієнта і здоров’ю населення. У такому разі заклад ініціює процедуру припинення декларації.

7. Декларація неповнолітнього пацієнта з педіатром припиняє діяти у день його 18-річчя, відтак слід підписати нову з терапевтом або сімейним лікарем.

8. Декларація анулюється в разі смерті лікаря або пацієнта.

Система Orphus