Ви тут:
Медицина Суспільство Україна 

Уперше у Львові провели трансплантацію серця

Вночі 4 липня у міській клінічній лікарні швидкої медичної допомоги Львова вперше провели трансплантацію серця і двох нирок.

Один з провідних українських хірургів Борис Тодуров здійснив трансплантацію серця, пише zt.20minut.ua.

Донором, органи якого використовували для трансплантації, став 58-річний львів’янин, який впав з висоти і отримав травми, несумісні з життям.

«Нове серце отримав 57-річний житель Коростеня, якого п’ять років тому вразив інфаркт. Його серце втратило пружність і вже не могло качати кров. Іншого виходу, крім пересадки, у чоловіка не було», – написав головний лікар Олег Самчук на своїй сторінці в Facebook.

Чоловіка, якому зробили трансплантацію серця, вже гвинтокрилом доставили до Києва, до Інституту серця для подальшого лікування.

Також провели трансплантацію нирок загиблого львів’янина. Нирки отримали чоловіки – один зі Львова, другий – із Тернопільщини. Операції розпочалися після опівночі і тривали до восьмої ранку.

«Я безмежно вдячний усім, завдяки кому відбулися ці історичні для Львова операції: співробітникам клінічної лікарні швидкої медичної допомоги, які на ногах уже третю добу, команді Інституту серця, яка готова кидати всі справи і їхати за сотні кілометрів, аби врятувати людині життя, іншим нашим колегам і однодумцям. Та особлива подяка — рідним загиблого чоловіка. Ваше непросте рішення стало порятунком для одразу трьох людей і, повірте, кожен із них перед операцією дякував вам і дякуватиме усе життя», – додав Олег Самчук.

МОЗ наголошує, що саме ця процедура ілюструє реальне реформування української медицини.

“Саме це я називаю реальною реформою медицини: коли в Україні у високотехнологічний спосіб рятують життя, коли ми поступово відходимо від думки, що трансплантації можна робити лише за кордоном, коли довіряємо українській медицині”, – написав у Facebook Міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

Нагадаємо, що операції з трансплантації органів в Україні стали можливими з 31 березня 2019 року, коли вступив в силу закон, що регулює пересадку органів від померлої людини. 

Фото: zt.20minut.ua

Система Orphus