Ви тут:
Суспільство Україна 

Україна готова до наступу Росії з Півдня, – міноборони

Міністр оборони України Андрій Таран відзвітував перед Верховною Радою про підготовку до можливого вторгнення Росії з кримського напрямку. За його словами, оборонні потуги держави спрямовані насамперед на попередження обстановки в регіоні.

Для цього вдосконалені інженерні загородження, системи відеоспостереження, дії ВМС і ССО, розповів Андрій Таран. Про це пише 24 канал.

“Протягом останнього місяця в ЗМІ з’явилося багато повідомлень про можливість збройного нападу Росії й активізації бойових дій. Хочу зазначити: зараз ознак про підготовку бойових дій з боку російських окупаційних військ поблизу адмінмежі не виявлено”, – заявив Андрій Таран.

За його словами, усі підрозділи, які працюють в районі ООС і на адмінмежі з АР Крим, готові адекватно реагувати на виклики й загрози вздовж державного кордону. Станом на зараз обстановка цілком контрольована.

“Ми посилили ведення розвідки, здійснюємо заходи з ротації військ, уточнено їхнє завдання. Також ми організували тісну взаємодію з підрозділами Нацгвардії, поліцією, Службою безпеки України й ДПСУ,”– підкреслив міністр.

Він запевняє, що на Кримському півострові не зафіксовані дії окупантів, які б підтверджували створення ударних угруповань.

“Однак, пам’ятаючи про непередбачуваність рішень керівництва Росії, ЗСУ здійснюють заходи для запобігання й надання відсічі можливим діям з боку Збройних сил РФ”,– запевнив урядовець.

Крім того, він заявив, що українське військо готується до накопичення російських військ під приводом підготовки навчань “Кавказ-2020”. Для цього ЗСУ теж організовують навчання в останні 10 днів вересня “Об’єднані зусилля 2020”.

“У межах цих навчань ми перевіримо готовність Генштабу в новій структурі діяти відповідно до стандартів НАТО. Також ми перевіримо вміння організовувати взаємодію з пунктами управління ЗС НАТО”, – розповів Таран.

фото: BBC, ілюстративне
поширити новину: