Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У воді на двох пляжах Полтави виявили кишкову паличку

На пляжах обласного центру рівень ЛКП (лактозопозитивної кишкової палички) минулого тижня перевищував допустиму норму у 3-4, а подекуди майже у 5 разів.

А в Кременчуці цей індекс, норма якого складає 5000 на літр, минулого тижня підскочив аж до 2400000. У 2019 році такий показник тут спостерігався аж у пік сезону, в серпні, повідомляють у КП “Полтавський обласний центр громадського здоров’я”.

Як розповіла завідувач відділу моніторингу неінфекційних захворювань КП «Полтавський обласний лабораторний центр МОЗ України» Наталія Дишлевич, спека на початку липня сприяла термостатичному ефекту: чим вища температура повітря, тим швидше розмножується кишкова паличка.

Влітку обласний лабораторний центр проводить забір проб води у місцях відпочинку щотижнево по понеділках. Результат отримується за 2-3 дні.

Два улюблених мешканцями Полтави місця відпочинку, попри зниження температури, і далі загрожують відпочивальникам проблемами.

На пляжі №3 (Шевченківського району) ситуація проти минулого тижня, на жаль, погіршилася.

Показник із 15000 підстрибнув до 24000 і перевищує допустиму норму майже у 5 разів. На Центральному пляжі (Київського району Полтави) вміст кишкової палички залишився на рівні попереднього тижня – 21000 – і перевищує норму більш як у 4 рази.

Завдяки тому, що спека відступила, у багатьох місцях відпочинку розмноження кишкової палички сповільнилося.

Так, на Дублянщині (пляж Подільського району Полтави) показник упав нижче норми і складає 2900 ЛКП.

Пляж «Плесо» також зараз безпечний – 3500 ЛКП. Але, за словами Наталії Дишлевич, це не надовго – до наступного відчутного підвищення температури.

“Підвищення вмісту кишкової палички може спричиняти кишкові розлади – пронос, блювоту. Тому на пляжі треба пильнувати , щоб діти, пірнаючи, не ковтали воду. Не треба використовувати річкову воду для миття продуктів та рук перед їдою. Вдома слід одразу прийняти душ, оскільки кишкова інфекція, це хвороба брудних рук. Зараз у всіх у кожній сумочці є дезінфікуючі засоби. І пам’ятатайте на пляжі не лише про кишкову паличку, а й про коронавірус“, − радить Наталія Дишлевич.

поширити новину: