Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

У Полтаві визначили цьогорічних лауреатів Премії імені Панаса Мирного

У Полтавській обласній раді під головуванням заступника голови облради Анатолія Ханка відбулося засідання журі Премії Полтавської обласної ради імені Панаса Мирного.

Премію присуджують за визначні успіхи в галузі літератури, літературознавства, музики, живопису, архітектури, народної творчості, журналістики, публіцистики за кращі здобутки, які утверджують гуманістичні й національні ідеали, духовні цінності українського народу, і є вагомим внеском у національно-культурне відродження Української держави.

У номінації «Журналістика, публіцистика» переможцем стала Валентина Філоненко – член Національної спілки журналістів України, поетеса, викладач українознавства, за художньо-публіцистичне видання “Благословенна Богом і людьми”.

У номінації «Народна творчість, народні ремесла» кращим визнали Геннадія Тихонова – майстра художньої кераміки, члена Національної спілки майстрів народного мистецтва України за творчий доробок.

У номінації «Література, літературознавство» премію вирішили розділити між письменником, краєзнавцем Юрієм Коцегубом (книги “Болбочан. Поміж двох вогнів” і “З Україною в серці, з шаблею в руці”) та доктором філологічних наук, професором кафедри русистики та східноєвропейських студій Університету Коменського у Братиславі за збірку критичних есеїв-мініатюр “Інкубація “Яєць динозавра”.

Премія вручали щороку дня народження Панаса Мирного – 13 травня, проте цього року через карантин її відклали. Нагородження відбудеться 31 липня у Музеї Панаса Мирного.

 

Система Orphus