Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтаві відзначили 167 річницю від дня народження Володимира Короленка

27 липня виповнюється 167 років від дня народження видатного письменника, демократа, гуманіста, правозахисника Володимира Короленка.

Про це повідомили у Полтавській міській раді.

Біля могили письменника вшанував пам’ять праправнук письменника Сергій Шерман-Короленко. Спогади про письменника продовжувалися і в меморіальному садку полтавського будинку Короленка. Звучали пісні на слова правнучки Володимира Галактіоновича – Наталії Ляхович під музичний супровід її сина – Сергія.

Сам письменник за життя намагався «обминути» урочистості у зв’язку зі святкуванням своїх ювілеїв. Це й не дивно, адже Володимир Галактіонович завжди знаходився в постійному спілкуванні з людьми, і, безумовно, «творче серце» письменника потребувало спокою. Отож, коли наступала пора ювілеїв, Короленко, зазвичай, залишав полтавську домівку і вирушав у подорожі. А коли письменник повертався до Полтави, то знаходив у себе на робочому столі близько 310 телеграм, не рахуючи листів та «адрес».

В одній із них читаємо такі душевні рядки: «Там, де потрібна була рука допомоги, Ви сердечно та великодушно її простягали. Будь-який, звертаючись до Вас, завжди зустрічав теплу, сердечну участь та чутливе ставлення до своїх потреб, мудру пораду і моральну підтримку, а якщо відчувалась в цьому необхідність, і матеріальну допомогу…».

Фото: Полтавська міськрада

Система Orphus