Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтаві відслужили панахиду за загиблими Героями російсько-української війни

Український інститут національної пам’яті (УІНП) спільно із Православною церквою України (ПЦУ) та Міністерством ветеранів започаткував  вшанування Українських Героїв, які загинули на російсько-українському фронті в боях за незалежність України.

Цьогоріч Полтавська єпархія ПЦУ з ініціативи Північно-східного  відділу УІНП провела першу панахиду у березні. Так вшановують пам’ять бойових втрат Українського війська (ЗСУ, НГУ, СБУ та інших структур, залучених до виконання завдань Операції об’єднаних сил). Тепер ця традиція після послаблення карантинних обмежень відновлюється й у регіонах, зокрема у Полтаві: 4 липня у Свято-Успенському кафедральному соборі ПЦУ відбулася панахида за полеглими навесні та у червні цього року воїнами.

Ініціатори прагнуть віддати шану  українським воїнам, що загинули у боях з російськими окупантами і проросійськими сепаратистами. А ще згуртувати  громадськість довкола пам’яті про загиблих військовослужбовців, вкотре нагадати суспільству правду про російську  агресію, долучити до вшанування полеглих Героїв широке коло віруючих і загалом усіх небайдужих патріотичних  мешканців Полтавщини.

Літію за упокій воїнів очолив архиєпископ Полтавський і Кременчуцький Федір.

 До присутніх звернувся регіональний представник УІНП в Полтавській області Олег Пустовгар:

«Понад сто  Захисників України отримали поранення, 23 Герої віддали своє життя навесні та у червні цього року. Наші втрати – не безіменні. У них є свої лиця, біографії, сльози конкретних рідних і розпач друзів. Ці втрати болісні, наші спокій і безпека навесні і у червні  оплачені великою кров’ю і життям, але не марні. Герої загинули, щоб ми з вами мали можливість жити. як вільні люди, зосередитися на захисті від іншого лиха – коронавірусу. Пам’ятаємо! Низько вклоняємося і загиблим, і живим фронтовикам — нашим оборонцям!»

 

Фото і відео Олександра Розума

Система Orphus