Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

У Полтаві відкрили виставку “Капелани. Духовний щит України”

14 липня у Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського відкрили виставку “Капелани. Духовний щит України”.

На відкриття експозиції завітали: заступниця голови Полтавської обласної державної адміністрації Катерина Рижеченко, священники різних конфесій, капелани, волонтери, небайдужі полтавці.

На виставці представлені особисті речі капеланів, привезені із зони АТО та ООС, військова амуніція, світлини та дитячі малюнки, які дітлахи передавали українським захисникам на фронт.

Катерина Рижеченко наголосила на важливості та необхідності служіння капеланів.

“Насправді ви робите надзвичайну справу. Вселяєте віру, надію, розповідаєте про Бога — це є найціннішим в тих обставинах і на тій території, де люди можуть зневіритися. Ваша заслуга у підтримці захисників просто неймовірна. Ви розповідаєте людям, які живуть на Полтавщині, на решті території України, що відбувається на сході, що ми повинні підтримувати віру і в собі і в оточуючих. Низький вам уклін за те, що ви робите”.

Розповів про служіння та обов’язки військового священника старший капелан Полтавської єпархії ПЦУ, ієромонах, отець Іван Луценко.

“Найголовніше – це духовна, моральна та фізична підтримка військовослужбовців. Це, в першу чергу, молитва, служіння літургії, іноді – у доволі “спартанських” умовах. Іноді відбувається на фронті і вінчання і хрещення. Важливе спілкування з особовим складом. Це і облаштування побуду, щоб полегшити військовим перебування у бойових умовах. І, звичайно, це ще шматочок домівки, який військові відчувають, спілкуючись зі священником. Моральна підтримка їхньої справи, вони роблять Божу справу — захищають свою землю”.

Гості заходу звернули особливу увагу на експозицію дитячих малюнків, які школярі з усієї України передавали своїм захисникам на передову. Як наголосив архиєпископ Харківський і Полтавський владика Афанасій, кожна дитина вклала у малюнок частку своєї любові, такої, яка змусила на початку війни з Росією тоді ще не підготовлених та погано озброєних українських хлопців та дівчат стати на захист рідної землі, дати бій сильнішому ворогу. А побачити ці малюнки полтавці можуть завдяки капелану Григорію Ганзію.

“Це експозиція малюнків дітей, які вони передали бійцям на фронт. Я старався їх там всі ці 6 років берегти. Вони всі різні, це близько півтори тисячі малюнків. Діти так показують, як вони люблять свою України, свою родину і передають тепло своїх сердець воїнам на фронт. Коли я привозив нашим військовим різні речі, маскувальні сітки, амуніцію, вони відразу запитували, а чи є дитячі малюнки? Відтоді я почав думати, що потрібно збирати таку колекцію, бо прийде час, і її можна буде показувати людям. Я радий, що цей час прийшов. У цьому прекрасному музеї з ними можна ознайомитися”.

Виставка “Капелани. Духовний щит України” буде працювати з 15 липня до 15 вересня у залі Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського.

Система Orphus