Ви тут:
Анонс Оголошення Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

У Полтаві вшанують загиблих у російсько-українській війні

У Полтаві відбудеться молитва за усіма воїнами, які смертю хоробрих загинули у російсько-українській війні за незалежність України навесні та у червні цього року. Захід відбудеться з ініціативи Полтавської єпархії ПЦУ та Північно-східного міжрегіонального відділу Українського інституту національної пам’яті (УІНП).

Молитимуться у Свято-Успенському кафедральному соборі Православної Церкви України (ПЦУ) міста Полтава 4 липня, у суботу, о 18:30.

Як повідомили у Північно-східному міжрегіональносму відділі УІНП, захід присвячений вшануванню пам’яті бойових втрат Українського війська (ЗСУ, НГУ, СБУ та інших структур, залучених до виконання завдань Операції об’єднаних сил) навесні та у червні цього року. Північно-східний міжрегіональний відділ Українського інституту національної пам’яті (УІНП) спільно з Полтавською єпархією ПЦУ , яку очолює архієпископ Федір цьогоріч у березні започаткували у Полтаві щомісячне вшанування пам’яті захисників України, загиблих в російсько-українській війні.

Як відомо, у столиці на початку кожного місяця синодальний відділ військового духовенства ПЦУ та Український інститут національної пам’яті запрошують усіх охочих до храму Іоанна Богослова у Михайлівський Золотоверхий монастир на панахиду за українськими вояками. Тепер ця традиція після послаблення карантинних обмежень відновлюється й у регіонах.

«Ми прагнемо,передусім,віддати шану українським воїнам , що загинули у боях з російськими окупантами і проросійськими сепаратистами. А ще згуртувати громадськість довкола пам’яті про загиблих військовослужбовців, вкотре нагадати суспільству правду про російську збройну і гібридну агресію, долучити до вшанування полеглих Героїв широке коло православних віруючих, взагалі усіх небайдужих патріотичних мешканців Полтавщини. Також прагнемо продемонструвати військовослужбовцям шанобливе ставлення до кожного загиблого героя та засвідчити сім’ям загиблих повагу до їхньої втрати на російсько-українському фронті», – наголошує регіональний представник УІНП в Полтавській області Олег Пустовгар.

поширити новину: