Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтаві розглянули ініціативу щодо встановлення скульптури Леву Вайнгорту

Відбулося чергове засідання Консультативної ради з охорони культурної спадщини при Департаменті культури і туризму облдержадміністрації.

Розглянули ініціативу «Благодійного фонду «Головко» як переможця бліц-конкурсу зі встановлення декоративної скульптурної композиції видатному полтавському архітектору, краєзнавцю та історику Леву Вайнгорту. На засіданні підтримано представлену проєктну пропозицію та надано фахові рекомендації стосовно реалізації проєкту комплексно – з благоустроєм території поряд з будівлею на вул. Зигіна, 1 у м. Полтава, де заплановано встановлення скульптури.

У черговий раз на засіданні Консультативної ради розглядалося питання стосовно погодження розробленого історико-архітектурного опорного плану міста Кременчука. Розробником історико-архітектурного опорного плану м. Кременчука є ПП «Архитон 7», замовником – Управління містобудування та архітектури виконавчого комітету Кременчуцької міської ради. Історико-архітектурний опорний план населеного міста є одним з найважливіших науково-проєктних документів обліково-охоронного характеру, в якій фіксується інформація про весь комплекс нерухомих об’єктів культурної спадщини населеного місця та пов’язане з ними традиційне середовище. Попередньо науково-проєктна документація подавалася на розгляд у червні 2020 року, яка із зауваженнями повернута на доопрацювання. Значна частина зауважень врахована, внесені зміни. Проте, за результатами засідання Консультативної ради 10 липня 202 року, вирішено, що у науково-проєктну документацію необхідно внести корективи, доповнивши історико-архітектурний опорний план обґрунтуваннями визначених меж історичного ареалу, та схемами – «Територіальний і планувальний розвиток  населеного пункту» й «Видове розкриття пам’яток архітектури та містобудування». 

Система Orphus