Ви тут:
децентралізація Полтавщина Суспільство 

У Новоселівській ОТГ налагоджують співпрацю з Литовською Республікою

Новоселівська ОТГ зацікавлена в потенційних можливостях співпраці з європейськими партнерами та інституціями.

3 липня відбулася відеоконференція з представниками Швенчонського району (Литовська Республіка), яка мала на меті знайомство і виявлення спільних інтересів задля взаємовигідного розвитку громад, повідомляють у сільраді.

Новоселівську ОТГ представили перший заступник сільського голови Євген Бова, керівник Агенції місцевого розвитку Юлія Попова та місцевий мешканець, представник Вільнюської торгово-промислової та ремісничої палати Петро Крайсвітній, який уже кілька років поспіль співпрацює з представниками литовського уряду і висловив пропозицію налагодити партнерські відносини із цією країною.

Євген Бова відмітив, що Новоселівська ОТГ є новоствореною громадою, проте вже має певні досягнення. Для втілення розробленої Стратегії розвитку на 2020-2027 роки потребує консультацій та практичної допомоги щодо участі в програмах міжнародної співпраці. Команда Новоселівської ОТГ готова спільно з європейськими партнерами фахово і відповідально працювати над проектами і грантами, залученням інвестицій в галузях енергоефективності, альтернативної енергетики, інфраструктури, розвитку підприємництва, освітніх та культурних проектів.

Швенчонський район презентували мер м. Швенчоніс Рімантас Клінчюс і директор Гільдії співробітництва країн Балтії та Східної Європи Олександр Куніцкі. За роки незалежності Литовська Республіка досягла високого рівня розвитку.

Так, на сьогодні середня заробітна плата у Швенчонському районі становить 710 євро (по Полтавській області – 337 євро). Протягом останніх 5-ти років значно модернізовано соціальну інфраструктуру (заклади освіти, охорони здоров’я, житло для малозабезпечених осіб, об’єкти для занять спортом), дорожньо-транспортне господарство. Значна сума коштів для реалізації цих заходів залучається з ЄС (від 60 до 85 %), решту дофінансовують з державного та місцевого бюджетів.

Під час обговорення домовилися про співробітництво у таких напрямах:

  • розвиток туристично-рекреаційного напрямку (самобутня природа, культурні звичаї та традиції) та залучення інвестицій у розбудову цього напрямку заради створення сучасних робочих місць і мотивації жителів до розбудови громади;
  • започаткування спільних інвестиційних проєктів в аграрному секторі, переробній промисловості, ринках збуту для підприємців-виробників, модернізації підприємств житлово-комунальної сфери;
  • безпечне довкілля для жителів громади, екологічне благополуччя, створення природоохоронних зон – орієнтир руху для нашої громади.
Система Orphus