Ви тут:
Медицина Суспільство Україна 

У МОЗ заявили, що Україна веде перемовини про придбання вакцини проти COVID-19

У МОЗ заявили, що Україна веде перемовини про придбання вакцини проти COVID-19, як тільки її виготовлять. Однак соцопитування показують, що лише менше половина українців готові зробити щеплення.

То чи отримає Україна вакцину від COVID-19, чи планує влада провести масове тестування та вакцинацію українців та як послаблення карантину повпливало на кількість хворих – читайте в другій частині інтерв’ю у програмі “Перехресний допит” на 24 каналу з головним санітарним лікарем країни Віктором Ляшком.

Про доцільність послаблення карантину

В Києві дозволили працювати ресторанам після 22:00. Це чимось реально аргументовано? Чи це тому, що все одно ніхто не дотримується цих обмежень?

Це запитання до місцевої влади, чому вони дозволили.

Ви думаєте, що перехворіє більшість населення?

Ні. Я зараз бачу, що в розробці 141 вакцина, 7 виробників уже переходять до третьої клінічної стадії. Одна вакцина уже в третій клінічній стадії. Я маю надію, що незабаром вакцина з’явиться і будемо проводити імунопрофілактику, яка буде формувати імунітет.

А незабаром – це про який проміжок часу йдеться?

Якщо може розпочатися третя клінічна стадія, то ми говоримо, що десь до кінця року ми матимемо результати клінічних випробувань і навесні у нас уже повинно бути масове виробництво зареєстрованої, перепровіреної, безпечної вакцини, яка буде використовуватися для імунопрофілактики населення.

Тобто навесні тільки може початися виробництво – це найбільш оптимістичний сценарій?

Я думаю, так.

Десь, в якійсь країні. І коли до нас може дійти черга, якщо це станеться навесні?

Ну, так ми для цього і є. Для цього є влада – для того, щоб вона надійшла в країну, коли будуть надходити до інших країн.

Це не дуже, мабуть, від вас уже залежить?

Від вас – це від кого?

Від влади.

Чому? Це якраз і перемовини з виробниками, ми сьогодні ведемо перемовини і з американськими, і з європейськими, і з китайськими розробниками. І ми готові навіть в Україні, зараз розглядається питання провести також третю стадію клінічних досліджень певного виробника вакцини проти коронавірусної хвороби.

поширити новину: