Ви тут:
Культура Суспільство Україна 

У Маріуполі постане найбільший у світі храм, розписаний “петриківкою”

У Маріуполі храм Святого Петра Могили й собору Успіння пресвятої Богородиці (ПЦУ) розмальовують традиційним українським розписом. Це буде перший у світі храм таких розмірів, розмальований петриківським розписом, пише “Вчасно”.

Ініціатором втілення проєкту став місцевий житель Кирило Долімбаєв.

“В Україні є храми, розписані “петриківкою“ зовні і всередині, але таких об’ємів ні в країні, ні у світі немає”, – зазначає він.

 

Проєкт розпису – суто благодійний. Долімбаєву за допомогою соціальних мереж вдалося зібрати необхідні кошти від понад 100 осіб. Окрім жителів України, кошти жертвували люди зі США, Нової Зеландії, Великої Британії, Австралії та Італії.

Будівельне риштовання безкоштовно надала одна маріупольська організація. Розпис виконує львівська майстриня Ольга Черьомушкіна.

Закарбувати результати хочуть за допомогою Книги рекордів України, а згодом – Книги рекордів Гіннеса, якщо вдасться зібрати необхідні кошти. Також у дворі храму розмістять ковану фігуру Архангела Михаїла. Робитиме її майстер із Чернівців.

«Це буде перша кована статуя Архангела Міхаїла такого розміру. У нас в 15 кілометрах від міста війна. Архангел Михаїл — це верховний янгол у православних, і він покровитель воїнів. Статуя буде оберегом не тільки для Маріуполя і Донецької області, а й усієї України», — зазначає Кирило Долімбаєв.

Фото Фейсбук Кирило Долімбаєв

поширити новину: