Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Лубнах почала діяти система моніторингу забруднення повітря

В Лубнах з 18 липня 2020 року почала діяти сучасна інформаційно-аналітична система моніторингу забруднення повітря. Тепер мешканці міста зможуть завжди дізнатися актуальну інформацію стосовно якості повітря та попередити його шкідливий вплив на власне здоров’я.

Такий проект став можливий завдяки тісній співпраці науки, громадськості та бізнесу, зокрема Інституту технічної теплофізики Національної академії наук України (м. Київ), Національного авіаційного університету (м. Київ), проекту громадського моніторингу якості повітря Eco-city (м. Івано-Франківськ), ТОВ «Буд-Буд» (м. Лубни), ТОВ «Спектр» (м. Лубни).

Наразі система моніторингу забруднення повітря в м. Лубни є однією з найбільших в Україні для міст з населенням до 50 тис. чоловік, та налічує 5 постів спостереження. При проектуванні системи спеціалістами науково-дослідних установ та місцевих підприємств було запропоновано унікальне технічне рішення, а саме розміщення постів спостереження всередині об’єктів зовнішньої реклами (сіті-лайтів). Таке технічне рішення дозволило рівномірно розподілити пости спостереження вздовж міста, забезпечити енергоживлення та безпеку від зовнішнього втручання.

Вимірювальні пости в місті Лубни інформують про наступні показники: температуру повітря, вологість, атмосферний тиск, концентрацію мілкодисперсного пилу РМ2.5 та РМ10.

Запорожець Артур, старший науковий співробітник Інституту технічної теплофізики НАН України та Національного авіаційного університету:

«Екологічні питання турбують людей все частіше. Особливо це стосується України, де за даними Всесвітньої організації з охорони здоров’я найвища смертність від забрудненого повітря. А одним із головних його забруднювачів є мілкодисперсний пил, з розміром частинок від 10 мікрометрів та менше. Він має високу проникаючу здатність, і може накопичуватися у внутрішніх органах, викликаючи цілу низку захворювань, особливо рак. Я вважаю, що запуск такої системи для міста Лубни має важливе соціальне значення, адже тепер містяни зможуть контролювати якість повітря в режимі реального часу, зможуть попередити своє перебування в забрудненому місці, визначити джерело забруднення повітря, вчасно зачинити вікна чи ввімкнути систему очищення повітря».

Сергій Корнієнко, директор ТОВ «Буд-Буд»:

«Мені дуже приємно, що нашій команді вдалося реалізувати такий амбітний проект в моєму рідному місті. Дякуючи тісній співпраці української науки, громадськості, та бізнесу ми створили мережу, що мінімум не має аналогів в Полтавській області. Незважаючи, що екологічна ситуація в місті є помірною, я хочу, щоб місто завжди залишалося чистим. Така мережа допоможе вчасно виявляти та локалізовувати джерела забруднення, що розташовані в місті чи поруч з ним. Сміливо можу сказати, що тепер інші міста можуть на нас рівнятися! А ми з радістю допоможемо, якщо буде така ініціатива».

На час підготовки матеріалу (19 липня 2020 р., 18:00) концентрація мілко дисперсного пилу в м. Лубни знаходиться в межах норми.
Ознайомитися з даними моніторингу можна на сайті https://eco-city.org.ua/

Система Orphus Поделиться на fb