Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Кременчуці презентують законопроєкт щодо підтримки локалізації продукції машинобудування при публічних закупівлях

Сьогодні у Кременчуці представили законопроєкт №3739 щодо підтримки локалізації продукції машинобудування при публічних закупівлях.

На базі ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод» відбувається виїзна зустріч ініціативної групи народних депутатів, керівництва Федерації роботодавців України, очільників місцевої влади та провідних машинобудівних підприємств. Зустріч присвячена обговоренню зареєстрованого в Верховній Раді України законопроєкту № 3739 про локалізацію продукції машинобудування при публічних закупівлях, повідомили у Кременчуцькій міській раді.

Документ підписали 38 народних депутатів із різних депутатських фракцій та груп. Його розроблено у активній співпраці з Федерацією роботодавців України. Ідею законопроєкту є створення умов і можливостей для України закуповувати товари вітчизняного виробництва.

Україна в розпал економічної кризи, спричиненої коронавірусом, немає можливостей фінансувати свою економіку за прикладом західних країн чи Китаю, але має змогу вимагати, щоб товари, які закуповує держава, були принаймні частково виготовлені в Україні, тим самим створивши ринок для тих компаній, які готові розвивати виробництво в Україні.

Станом на кінець 2019 року імпорт у публічних закупівлях сягає 50%, в той самий час, як у розвинених країнах – до 5%. США, ЄС і навіть країни СНД надають перевагу власним виробникам, чию продукцію дотаціями підтримує держава, а для імпорту мають тарифні та нетарифні бар’єри. Наприклад, в ЄС діє директива, яка дозволяє замовнику відхилити тендерну пропозицію, якщо доля місцевої складової в продукції менша 50%.

“Законопроєкт виділяє 4 основних напрями машинобудування, для яких пропонується локалізація на рівні 25-40%. Це залізничний транспорт, міський пасажирський транспорт, комунальна техніка і спецтехніка, енергетичне машинобудування”, – йдеться у повідомленні.

Фото: Кременчуцька міськрада

Система Orphus